مهرماه اراک باهوای ناسالم سپری می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 372952
تاریخ انتشار: 6 مهر 1395 - 19:55
مدیرکل محیط زیست استان مرکزی گفت: غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون در هوای شهر اراک، روز سه شنبه برای پنجمین روز در مهرماه و هشتادمین روز در سال جاری، بیش از حد مجاز است.

حسینعلی ابراهیمی کارنامی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: شاخص کیفیت هوای شهر اراک در روز دوشنبه پنجم مهرماه، ۱۲۱بود که بیانگر وضعیت هوای ناسالم برای گروه های حساس است.

وی افزود: میزان غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون در هوای اراک، صبح روز سه شنبه نیز، ۴۷میکروگرم بر مترمکعب اندازه گیری شد که بیش از حد استاندارد است، بنابراین طی روز جاری وضعیت هوای ناسالم برای گروه های حساس در شهر اراک اعلام می شود.

مدیرکل محیط زیست استان مرکزی گفت: امروز پنجمین روز آلودگی مهرماه بوده و شهر اراک از ابتدای سال جاری تاکنون، ۷۹ روز آلودگی و هوای ناسالم را پشت سر گذاشته است.

ابراهیمی کارنامی تصریح کرد: از مجموع ۷۹ روز آلوده سال جاری، هوای اراک طی ۷۵ روز در وضعیت هوای ناسالم برای گروه های حساس و چهار روز نیز در شرایط ناسالم برای تمام گروه های جمعیتی قرار داشته است.

وی افزود: کیفیت نامناسب هوا و وضعیت ناسالم برای گروه های حساس، شرایطی است که برای کودکان، زنان باردار، بیماران قلبی و تنفسی و سالمندان زیان بار است و این افراد به جز موارد ضروری باید از رفت و آمد در محیط شهری و مناطق پرتردد خودداری کنند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید