هند باید درباره جرایم خود در کشمیر پاسخگو باشد | اتاق خبر
کد خبر: 372976
تاریخ انتشار: 6 مهر 1395 - 23:36
پاکستان:
نماینده دائم پاکستان در سازمان ملل گفته است که هند باید پاسخگوی "اقدامات مستبدانه و جرایمش در منطقه اشغال شده" کشمیر باشد.

اتاق خبر: ملیحه لودهی، نماینده دائم پاکستان در سازمان ملل گفت که هند نمی‌تواند از نظر دیپلماتیک پاکستان را منزوی کند. این یک توطئه برای منحرف کردن توجه جهانی از اوضاع جدی در کشمیر تحت اشغال هند است.

وی ادامه داد، چنین اقداماتی در گذشته نیز از سوی دولت هند صورت گرفته اما شکست خورده و حالا توجه بین المللی درباره رشد نقض حقوق بشر در کشمیر تحت اشغال هند باعث شده تا دهلی نو حالت تدافعی بگیرد. هند باید بابت اقداماتش در این منطقه پاسخگو باشد.

ملیحه لودهی گفت: پاکستان به دنبال سازشی صلح آمیز در تمامی موارد با هند است اما هند رفتاری خصمانه دارد و همواره بر طبل جنگ می‌کوبد. جرایم علیه حقوق بشر و اقدامات جنگ طلبانه از سوی هند در بلندمدت باعث می شود تا این کشور در سطح جهانی به انزوا کشیده شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره مقایسه کردن مساله بلوچستان با کشمیر گفت: این دو ربطی به هم ندارند و تنها باعث به وجود آمدن حسی از ناامیدی می شود. سازمان همکاری اسلامی به زودی یک کمیته حقیقت یاب به کشمیر اعزام می‌کند.

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید