قرار نیست MVNO ها رقیب اپراتورهای موبایل باشند | اتاق خبر
کد خبر: 373035
تاریخ انتشار: 6 مهر 1395 - 18:05
مدیرعامل یک شرکت ارتباطی با تاکید بر اینکه قرار نیست اپراتورهای مجازی رقیب اپراتورهای تلفن همراه شوند،از تلاش شرکت خود برای جذب یک میلیارد دلار سرمایه خارجی خبر داد.
اتاق خبر: صابر فیضی امروز در قالب نمایشگاه تلکام در نشستی خبری به ارائه توضیحاتی درباره فعالیت های شرکت متبوع خود که به عنوان یک شرکت FCP و MVNO مجوز فعالیت دارد، پرداخت.
مدیرعامل اسبق مخابرات در این نشست بر لزوم ورود شرکت های FCP در بخش سرمایه گذاری برای توسعه زیرساخت های ارتباطی تاکید کرد و گفت: اکنون که شبکه مخابراتی درحال به روز رسانی است ما پیشنهاد داریم تمام FCP ها و مخابرات دراین زمینه وارد عمل شوند.
فیضی همچنین اظهار کرد: باید دقت داشت که قرار نیست اپراتورهای مجازی رقیب و جایگزین اپراتورهای اصلی باشند بلکه قرار است خدماتی خاص در حوزه هایی مانند بهداشت و سلامت ارائه کنند اما اکنون گاهی شاهدیم این تصور وجود دارد که یک اپراتور مجازی در تمام بخش ها به ارائه خدمات خواهد پرداخت.
مدیر عامل فناپ تلکام با بیان این که برای مجموعه خود درصدد جذب یک میلیارد دلار سرمایه خارجی است گفت: مذاکره با اپراتور انگلیسی لبارا که پیش از این جریان داشت تعلیق شده است.
فیضی درباره اینکه در حوزه FCP با چه رویکردی ورود خواهند داشت نیز توضیح داد: قطعا در این زمینه ارائه خدمات روی کابل و فیبر خواهیم داشت و اولین مذاکرات را با مخابرات شروع کرده ایم تا بتوانیم خدمات زیرساختی را به صورت یکپارچه درآوریم.
وی در پاسخ به این سوال که تمدید انحصار اپراتور فیبرنوری مانع ادامه فعالیت های شما در این بخش نمی شود؟ گفت: مجوزی که به ایرانیان نت داده اند روی FTTH است و صحبتی هم که از تمدید انحصار آنها بود موجب نگرانی FCP ها شد اما با این حال در بخش FTTC می توانیم ورود کنیم.
او در زمینه مشارکت با خارجی ها برای جذب سرمایه هم گفت: در مرحله جمع بندی این موضوع هستیم اما با توجه به اینکه در بخش ارتباطات با مشکلاتی مواجه هستیم و سرمایه گذار خارجی نمی تواند بیش از ۴۹ درصد سهام شرکت های داخلی را داشته باشد پیش بینی می کنیم ظرف دو سال اول جذب سرمایه بتوانیم یک میلیارد دلار جذب کنیم.
منبع:ایسنا
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید