باید با انتشار اطلاعات پزشکی ورزشکاران، شفاف‌سازی کنیم | اتاق خبر
کد خبر: 373076
تاریخ انتشار: 7 مهر 1395 - 07:19
بریلسفورد:
مدیرعامل «تیم‌اسکای» بریتانیا اعلام کرد قصد دارد تمام اطلاعات پزشکی دوچرخه سواران را به صورت عملی منتشر کند تا نشان بدهد انتقادهای اخیر به دوچرخه‌سواران این تیم بی‌اساس است.

سر دیوید بریلسفورد دوچرخه سواری

به‌ گزارش ‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در هفته‌های اخیر اطلاعات پزشکی ورزشکاران مختلف توسط هکرهای روس منتشر شد. این هکرها اطلاعات را از سایت وادا دریافت کرده بودند.

در بین این ورزشکاران، نام سربردلی‌ ویگینز و کریس فروم از «تیم‌اسکای» به چشم می خورد. گفته شده این دوچرخه‌سواران مجوز استفاده از داروهای ضد آسم و کرتیکو استروئید را داشتند. این اطلاعات تعجب همگان را برانگیخت زیرا تیم‌اسکای یکی از حامیان مبارزه با دوپینگ بوده است.

سر دیوید بریلسفورد در این‌باره گفت‌: سال‌ها این مساله را بررسی کردیم و روسیه را تغییر دادیم. فکر می‌کنم باید وارد مرحله بعدی شویم و اطلاعات پزشکی ورزشکاران را با رضایت آنها منتشر کنیم. بردلی را سال‌هاست که می شناسم. او از آسم رنج می‌برد و آلرژی دارد. او مجوز مصرف دارو را کسب کرده است. به او اعتماد دارم و مطمئن هستم پروسه قانونی انجام شده است. بسیاری از خود می پرسند اگر ورزشکاری نیاز به دارو دارد و مجوز آن را گرفته است، چرا نباید همه این را بدانند؟ فکر می‌کنم این مساله باعث درگیری و بحث شده است.

انتهای پیام/

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید