همکاری فدراسیون فوتبال ایران و ارمنستان در 7 زمینه مختلف | اتاق خبر
کد خبر: 373078
تاریخ انتشار: 7 مهر 1395 - 07:41
ساکت خبر داد؛
مدیر تیم های ملی فدراسیون فوتبال گفت: راهکارهای همکاری دو جانبه به منظور برگزاری اردوهای تدارکاتی در ارمنستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

تمرین تیم ملی فوتبال

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، محمدرضا ساکت، مدیر تیم های ملی فدراسیون فوتبال پس از برگزاری نشست خود با دکتر سجادی، سفیر ایران در ارمنستان و شاه حسینی، کنسولگری ایران در ارمنستان گفت: نشست بسیار خوبی برگزار شد که در این جلسه ابتدا گزارشی از روند برنامه های اردویی و تمرینی تیم ملی فوتبال به مسئولین ارائه شد و همچنین پیام تقدیر و تشکر کادر فنی تیم ملی فوتبال و بازیکنان به واسطه راهنمایی، همکاری و حمایت مسئولین سفارت ایران در ارمنستان، به اعضا رسانده شد و نماد ویژه فدراسیون فوتبال به مسئولین سفارت ایران در ارمنستان تقدیم شد.

وی در ادامه در این جلسه خود با سفیر ایران در ارمنستان توضیحاتی درباره گزارش مدیر آکادمی فوتبال ارمنستان مطرح کرد و گفت: این آکادمی آمادگی کامل خود را برای سرویس دهی به تیم های فوتبال آقایان و بانوان و همچنین فوتسال اعلام کرد و با توجه به کمپی که در اختیار دارد، قرار شد ارتباطات مستقیم فی مابین فدراسیون فوتبال ایران و آکادمی ملی فوتبال ارمنستان ایجاد شود تا بتوانیم از امکانات یکدیگر در زمینه رشد و توسعه این ورزش استفاده کنیم.

ساکت در ادامه بیان کرد: همچنین نشستی را با مسئولین فدراسیون فوتبال ارمنستان برگزار کرده و مقرر شد تا پیش نویس تفاهم همکاری دو فدراسیون در زمینه‌های بازی‌های دوستانه، تورنمنت های چند جانبه، کمپ های تمرینی، تبادل داور، کنفرانس های علمی-ورزشی مشترک، تبادل تجربیات در زمینه امور مهندسی چمن، ارتباط بین تیم های ملی دو کشور و باشگاه‌های دو کشور نوشته شود تا موارد فوق به مرحله اجرا برسد که امیدوارم با حمایت و  نظارت سفارت ایران در ارمنستان این موضوع تسریع شود. در واقع با توجه به ظرفیت‌های ارمنستان تاکیدمان بر این است که از فرصت استثنایی استفاده شود و زمینه های همکاری در همه ابعاد با گستردگی هر چه بیشتر انجام شود تا در مسیر موفقیت قرار بگیریم.

رئیس سازمان تیم های ملی فدراسیون فوتبال در ادامه خاطرنشان کرد: زمینه تبادل تیم های ورزشی در همه سطوح و رده های سنی به خوبی فراهم است. همچنین ارتباط فرهنگی ایران و ارمنستان و ارتباطات دو کشور که سال های متمادی وجود دارد، این زمینه را فراهم کرده تا در یک همکاری پایدار کلاسیک منظم در ابعاد علمی و ورزشی فی مابین فدراسیون و باشگاهها حساب ویژه ای باز کنیم.

وی ادامه داد: مقرر شد تا در ملاقات بین دو رئیس فدراسیون فوتبال ایران و ارمنستان این تفاهم نامه به امضا برسد تا با توجه به سفر قریب الوقع ریاست محترم جمهوری به ارمنستان، این تفاهم نامه زودتر به مرحله اجرا برسد.

ساکت در ادامه از بازدید دانشگاه اسلونی ارمنستان که یکی از دانشگاه‌های معتبر در زمینه ورزشی است خبرداد و گفت: طی بازدیدی که از دانشگاه اسلونی ارمنستان داشته و با دکتر داروینیان- رئیس این دانشگاه ملاقات کردیم، در خصوص زمینه همکاری که فی مابین این دانشگاه که با دانشگاه ایران دارد به بحث و تبادل نظر پرداختیم. همچنین با تاکیدات سفیر ایران در این کشور قرار شد تا از امکانات ورزشی این دانشگاه که بسیار گسترده است، استفاده کنیم.

وی در پایان ضمن ابراز رضایت از کمپ تمرینی تیم ملی فوتبال ایران گفت: همانطور که اشاره کردم، گزارش اردوی تدارکاتی منظم، فشرده و بسیار کامل بازیکنان را به سفیر ایران ارائه کرده و اعلام کردم که ملی پوشان مرتبا تحت آموزش، تمرین و آنالیز فیلم بازیهای حریفان خود هستند. ضمن اینکه کادر فنی و کی روش رضایت کاملی از این کمپ تمرینی دارند. در واقع  این کمپ به 9 زمین تمرین با کیفیت بسیار عالی دارد که این امر زمینه بسیار خوبی برای تیم های ملی و باشگاهی است و با  توجه به نقش قوی سفارت ایران در ارمنستان در ارتباطات فی مابین دو کشور، بستر همکاری ها مناسب و خوبی فراهم خواهد شد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید