واکنش طاهری به ادعای پرسپولیسی بودن وزیر و اظهارات افشارزاده | اتاق خبر
کد خبر: 373082
تاریخ انتشار: 7 مهر 1395 - 08:23
«قراردادهای پرسپولیس پیچیده و گنگ نیست»
سرپرست باشگاه پرسپولیس می‌گوید خروجی لیگ شانزدهم بازی‌های زیبا و ورودی آن حضور پرتعداد تماشاگران است.

علی اکبر طاهری

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، علی‌اکبر طاهری در مراسم تجلیل از رزمندگان و ایثارگران 8 سال دفاع مقدس اظهار کرد: لازم بود در این مراسم به عنوان یک حرکت نمادین از این رزمندگان و ایثارگران تقدیر شود. آنها زحمات زیادی برای کشورمان کشیدند و حضور مبارک این عزیزان می‌تواند باعث جا افتادن ارزش‌ها میان بازیکنان باشگاه شود.

او درباره پیروزی تیمش مقابل سپاهان در اصفهان پس از ۱۳ سال، گفت: کادرفنی و بازیکنان زحمات زیادی را در چند وقت اخیر کشیدند و انتظار هم می‌رفت که نتیجه خوبی را در اصفهان کسب کنیم البته این نتیجه چیزی از ارزش‌های سپاهان کم نمی‌کند و آنها تیم خوبی را آماده کردند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس ادامه داد: به نظرم بازی‌های این فصل بسیار زیباتر از فصل گذشته است و همه از دیدن بازی‌ها لذت می‌برند. خروجی لیگ ما بازی‌های خوب و ورودی آنها حضور پرتعداد تماشاگران در ورزشگاه‌ها است.

طاهری درباره اینکه از نتایج پرسپولیس راضی است، گفت: طبیعتا هر کسی دوست دارد بهترین نتایج را در لیگ برتر کسب کند ما هم تیم خوبی را آماده کردیم و تا به اینجای فصل نتایج‌مان خوب بوده البته ابتدای فصل هستیم و امیدوارم این نتایج ادامه داشته باشد و در نهایت قهرمان لیگ برتر شویم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سوال که آیا پاداشی برای بازیکنان در نظر گرفته است یا خیر؟ گفت: بحث پاداش را امسال با آقای برانکو نظام‌مند کرده‌ایم و بر اساس مقرراتی که تدوین کرده‌ایم پرداخت می‌کنیم.

طاهری در ادامه درباره اظهارات افشارزاده و اینکه باشگاه پرسپولیس چقدر برای یک فصل هزینه کرده است، گفت: من خواهش می‌کنم از این حواشی دور کنید. بعضی جاها دوستان گفتند که قراردادهای متعددی بسته شده اما من با صراحت می‌گویم که فقط یک قرارداد منعقد شده است آن قرارداد هم در سازمان لیگ به ثبت رسیده است. این قرارداد به هیچ عنوان پیچیده و گنگ نیست. ما باید از فضای فوتبالی مراقبت کنیم و اجازه بدهیم فوتبال با قشنگی‌هایش ادامه داشته باشد. اگر اینگونه باشد مردم بیشتر از فوتبال لذت می‌برند.

او در پاسخ به این سوال که آیا وزیر ورزش پرسپولیسی است؟ گفت: خود شما به سوال‌تان می‌خندید. جواب‌تان مشخص است.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره مساله بلیت فروشی هم گفت: من هیچ وقت درباره صحبت دیگران اظهارنظر نمی‌کنم. اگر به ذهن‌تان رجوع کنید به یاد خواهید آورد که من پیش از این بارها درباره این مساله صحبت کرده بودم و گفته بودم اگر می‌خواهیم فوتبال ما روند صعودی داشته باشد باید ببینیم کشورهای توسعه یافته در امر فوتبال چه مسیری را طی کرده‌اند. ما هم باید چنین مدل سازی را انجام بدهیم تا جایگاه بهتری پیدا کنیم. یکی از کارهایی که باید انجام شود اداره امور بازی‌ها توسط باشگاه‌ها است. البته برگزاری بازی‌ها باید با الزامات سازمان لیگ انجام شود اما اجازه بدهید برگزاری بازی را خود باشگاه انجام دهد.

او ادامه داد: هر چه واگذاری این موضوع به باشگاه‌ها بیشتر شود پیشرفت بهتری خواهیم داشت. سال قبل بیشترین مقدار تماشاگر که برای یک بازی آمد در دیدار مقابل صبا بود البته منظور من به استثنای داربی است. قبل از آن بازی در بیشتر بازی‌ها 10 الی 20 هزار نفر حاضر می‌شدند. من در همان مقطع که آقای تاج ریاست سازمان لیگ را بر عهده داشتند جلسه‌ای را با ایشان برگزار کردم و گفتم طبقه دوم ورزشگاه آزادی را به ما اجاره بدهید. آنها هم با این موضوع موافقت کردند و من با اجاره طبقه دوم ورزشگاه به مبلغ 10 میلیون تومان هواداران‌مان را به طور رایگان در طبقه دوم اسکان دادیم. این یعنی من باشگاه‌دار تشخیص می‌دهم کدام بازی رایگان برگزار شود و کدام بازی با بلیت فروشی انجام شود زیرا من به دنبال این هستم که ورزشگاه را پر از تماشاگر کنم و از هوادار استفاده کنم.

وی ادامه داد: در دیدار تیم ما مقابل استقلال خوزستان که در هفته دوم نیم فصل دوم برگزار شد بیش از 70 هزار نفر به ورزشگاه آمدند. در دیدار مقابل سپاهان هم هواداران زیادی به ورزشگاه آمدند و ما را تشویق کردند. من از آقای تاج تشکر می‌کنم که در این امر ما را کمک کردند و پیشرفت داشتیم. ما باید شرایط ورود و خروج هوادار را طوری کنیم که آنها لذت ببرند. باید حتی ورزشگاه‌ها را شماره‌گذاری کنیم تا هواداران ساعت‌ها قبل از بازی به ورزشگاه نیایند و معطل نشوند. حال ببینید ما بلیت فروشی ورزشگاه را به شرکت دیگری داده‌ایم که مشکلات را لمس نمی‌کند. آنها وقتی مشکلات را نمی‌دانند چگونه می‌خواهند برای آن راه‌حل پیدا کنند پس آن کسی که مخاطب مشکل است برای حل مشکل تلاش می‌کند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس ادامه داد: مدتی پیش جلسه‌ای را در سازمان لیگ با حضور عابدینی برگزار کردیم و آقای عابدینی همان جا مباحث مطرح شده را صورت جلسه کردند که کارهای بلیت فروشی را باشگاه‌ها انجام بدهند. حتی در آن مقطع 45 روز زمان گذاشتند تا این کار انجام شود. در ادامه بخش حقوقی فدراسیون و همین‌طور شرکت مجری بلیت فروشی جلسه‌ای را برگزار کردند تا این موضوع بررسی شود. می‌خواهم بگویم اگر این کارها انجام شود همه از آن سود می‌برند.

طاهری درباره باز شدن حساب‌های  مالی باشگاه نیز گفت: حساب‌های ما موقتی باز شده و هر از چند گاهی باز هم با مشکل مسدودی حساب مواجه خواهیم بود. باید در مورد مالیات توضیحی بدهم. ما در بخش مالیاتی، مالیاتی داریم که تکلیفی است. به طور مثال تا سال 95 در بخش قراردادها باید سه درصد را به اداره مالیات پرداخت می‌کردیم. یک بخش هم مالیات حقوق محسوب می‌شود که مالیات مربوط به پرداخت‌های حقوق را شامل می شود اما مالیات دیگری به نام مالیات عملکرد شرکت‌ها وجود دارد که در آن وقتی سال مالی شرکت به اتمام می‌رسد طبق استانداردهای حسابداری سود شرکت محاسبه شده و مالیات تعیین می‌شود اما در مورد مالیات عملکرد باید بگویم باشگاه پرسپولیس در سنوات گذشته نتوانسته صورت های مالی خود را به موقع تحویل دهد. بازرس هم وقتی می‌آید می‌گوید بدون صورت‌های مالی نمی‌توانم حساب دقیقی انجام دهم یعنی بدون سند نمی‌توانیم حساب و کتاب درستی داشته باشیم. وقتی نماینده مالیات می آید می‌گوید وقتی شما حساب‌هایتان را درست نمی‌دانید ما هم مالیات را علی‌الرفع حساب می‌کنیم یعنی کاری نداریم چقدر خرج کرده‌اید. 25 درصد پولی که به حساب باشگاه آمده باید مالیات بدهید یعنی این مالیات را بر ما تکلیف کرده‌اند.

او گفت: این بحثی که من به شما می‌گویم از سال 87 تا به امروز را شامل می شود. بیش از 30 میلیارد تومان بدهی مالیاتی وجود دارد. در سنوات گذشته و همین‌طور حال حاضر هیچ وقت ورودی باشگاه بیشتر از هزینه‌های آن نبوده پس باشگاه پرسپولیس هیچ سودی نداشته است. در این شرایط که مشکلات مالی داریم دارایی هم حساب‌هایمان را مسدود کرد و هر چه داشتیم برد و باشگاه را با چالش‌های مالی مواجه کرد. البته من از اتحادیه باشگاه‌ها و همین‌طور آقای وزیر خواستم به این قضیه ورود کنند تا مشکلات برطرف شود.

وی درباره اینکه آیا قرار است برای تقویت تیم بازیکنی همچون اشکان دژاگه به جمع پرسپولیسی‌ها اضافه شود، گفت: طبق قوانین جاری سه بازیکن را می‌توانیم برای استفاده در جام‌ باشگاه‌های آسیا جذب کنیم تا این لحظه این موضوع را به آقای برانکو مطرح نکردیم اما تا چند هفته آینده این موضوع را پیگیری کرده و اگر لازم باشد درباره جذب بازیکن اقدام می‌کنیم. تا این لحظه هم با هیچ بازیکنی صحبت نکرده‌ایم.

وی درباره اینکه شرکتی با نام پرسپولیس متشکل از پیشکسوتان و باشگاه وجود دارد، گفت: شرکت یک واحد حقوقی است و مستقل از باشگاه پرسپولیس است. بعضی‌ها گفته بودند این شرکت متعلق به باشگاه پرسپولیس است که ما در این زمینه اطلاع‌رسانی کردیم. همان ابتدا که نام این شرکت را پرسپولیس گذاشتند ما به آنها اعلام کردیم که از نام پرسپولیس سوء استفاده نشود.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید