افزایش 16 درصدی کمک های مردمی در جشن عاطفه ها | اتاق خبر
کد خبر: 373176
تاریخ انتشار: 7 مهر 1395 - 23:05
مدیر کل انفاقات، صدقات و امور اجرایی مشارکت های کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: در مرحله اول جشن عاطفه ها ،کمک های مردم ایران نسبت به مدت مشابه سال گذشته 16 درصد افزایش یافته و به 210 میلیارد ریال رسیده است.

اتاق خبر:ابوالقاسم رستگاری شامگاه سه شنبه در 'همایش خیران مراکز نیکوکاری جنوب آذربایجان غربی' در سالن همایش های فرمانداری میاندوآب اظهار کرد: جشن عاطفه ها در 2 مرحله برگزار می شود که امسال مرحله اول آن 25 شهریور برگزار شد و مرحله دوم آن از 10 مهر ماه در مدارس سراسر کشور به اجرا در می آید.
وی ادامه داد: مردم نوع دوست کشورمان در مرحله اول 210 میلیارد ریال کمک کردند و با توجه به این که کمک های جمع آوری شده در سیستم کمیته امداد ثبت می شود ،به طور قطع به رقم بالاتری خواهد رسید.
رستگاری افزود: در جشن عاطفه ها برای اولین بار چادرهای جمع آوری کمک های مردمی از سطح شهرها ،جمع آوری شد چرا که وجود چادر ها جلوه خوبی برای نظام و کمیته امداد نداشت.
وی با بیان اینکه در جشن عاطفه های سال گذشته در مجموع 2 مرحله 400 میلیارد ریال جمع آوری شده بود، افزود: با توجه به مشارکت مطلوب مردم ایران در مرحله اول، پیش بینی می شود امسال با اجرای مرحله دوم بالای 25 در صد کمک های مردمی رشد داشته باشد.
رستگاری اضافه کرد: در شش ماهه نخست امسال از صندوق صدقه ها بیش از یک هزار و 100 میلیارد ریال کمک مردمی به نیازمندان جمع آوری شده است .
وی در خصوص طرح اکرام ایتام نیز گفت: در سطح کشور یک میلیون حامی از 198 هزار یتیم حمایت می کنند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید