وطن ‌فروشی یک منکر است | اتاق خبر
کد خبر: 373376
تاریخ انتشار: 8 مهر 1395 - 23:27
آیت‌الله جنتی:
رییس مجلس خبرگان رهبری گفت: مقابله با منکرات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کشور از قبیل فتنه، فیش های نجومی، بی عدالتی و تبعیض و اباحه‌گری فرهنگی در درجه نخست متوجه روحانیت و بعد نهادهای انقلابی است.

اتاق خبر: آیت الله احمد جنتی روز پنجشنبه در نشست هیأت رییسه خبرگان با رؤسای کمیسیون های این مجلس در قم،  با اشاره به فرا رسیدن ایام محرم و تاکید بر جدی گرفتن احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه افزود: قیام امام حسین(ع) برای اقامه این فریضه بود که اگر احیا شود، همه احکام زنده می‌ماند .

وی ادامه داد: همه باید امر به معروف و نهی از منکر را جدی بگیرند و به سادگی از کنار آن عبور نکنند. اگر به وظیفه عمل نشود شاهد گسترده و بیشتر شدن فساد خواهیم بود.

جنتی با بیان اینکه فساد آتشی است که اگر خاموش نشود گسترش پیدا می کند، گفت: در نظام جمهوری اسلامی همه و در خط مقدم روحانیت و نهادهای انقلابی همانند مجلس خبرگان باید در مسأله امر به معروف و نهی از منکر پیشگام باشند، باید معروف و منکرها را شناخته و به مردم بشناسیم.

وی عنوان کرد: بنده به سهم خود از نیروی انتظامی تشکر می کنم که در زمینه مقابله با برخی منکرات خوب اقدام می کنند و تا جایی که توان دارد جلوی رشد فساد به ویژه در مسائل عفاف و حجاب می گیرند.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری یکی از منکرات روشن را حیف و میل بیت المال دانست و خاطرنشان کرد: بیت المال متعلق به همه مردم مملکت است و فقرا هم در آن سهیم هستند. خدا به کسانی که مساله فیش های نجومی را شناسایی و مسأله را ملی کردند خیر دهد.

رییس مجلس خبرگان رهبری گفت: وطن ‌فروشی خودش منکر است، ما نباید فریب وعده ها را بخوریم و تسلیم شویم؛ به نظرم تجربه برجام کافی است.

وی گفت: مردمی که این همه زحمت کشیده و در جریان انقلاب خون داده و جوان دادند نباید وضع طوری باشد که زمینه نفوذ و سلطه آمریکا بر این کشور فراهم شود و انقلابی که سلطه آمریکا را قطع کرد در خطر قرار گیرد.

دبیر شورای نگهبان با بیان این که مساله فتنه مسأله تمام شدنی نیست، اظهارکرد: این موضوع یکی از منکرات بزرگ است و مملکت را به آتش کشید و چالش های بسیاری به وجود آورد، این منکر هنوز برخی جاها به چشم می خورد .

وی ادامه داد: این ها از منکرات است، چه کسی باید با منکرات مقابله کند، در درجه نخست عمده کار بر دوش روحانیت و در درجه بعدی بر عهده نهادهای انقلابی است؛ مسأله دیگر اباحه‌گری است که می خواهند در ارتباط بین زن و مرد آزادی باشد، این هم یکی از منکرات است که باید با آن برخورد شود.

جنتی در خاتمه ضمن تشکر از مقام معظم رهبری به جهت بیاناتی که اخیراً ارایه فرموده و باعث خاموش شدن فتنه ای در آستانه انتخابات شدند، گفت: ما باید همیشه از رهبر معظم انقلاب درس بگیریم که هر جا قرار باشد آتشی برپا شود با فرمایشات خود آن را خاموش کرده و مانع از شعله ور شدن آتش فتنه ها می شوند و بنده به نوبه خود و از جانب خبرگان از ایشان تشکر می کنم .

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید