حضور عباس و نمایندگان برخی کشورهای عربی در مراسم تشییع پرز | اتاق خبر
کد خبر: 373445
تاریخ انتشار: 9 مهر 1395 - 17:07
مقامات فلسطینی اعلام کردند که رئیس تشکیلات خودگران فلسطین و چند مقام عرب در مراسم تشییع جنازه شیمون پرز، حاضر خواهند بود.

پرز

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، به گفته این مقامات عباس در این مراسم که امروز (جمعه) در بیت المقدس برگزار می‌شود، شرکت خواهد کرد.

سالها است که عباس رسما به بیت المقدس سفر نکردن است و حضور عباس در این مراسم در حالی است که مذاکرات صلح بین رژیم صهیونیستی و فلسطینی‌ها به شکست انجامیده و تلاش‌های صلح به بن بست خورده است.

هم‌چنین این سفر در حالی است که فلسطینی‌ها پرز را مسؤول چندین جنایت نظامی در دوره ریاستش می‌دانند از جمله حملات اسراییل به روستای قانا در جنوب لبنان در سال 1996 که طی آن 106 غیرنظامی کشته شدند. هم‌چنین فلسطینی‌ها پرز را مسؤول شهرک‌سازی ها در کرانه باختری رود اردن می‌دانند.

از سوی دیگر رسانه‌های رژیم صهیونیستی نیز اعلام کردند که نمایندگان برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس و کشورهای عربی نیز در این مراسم حضور خواهند داشت.

بنا بر اعلام این رسانه‌ها نمایندگانی از مصر، اردن، بحرین و پادشاهی عمان و هم‌چنین محمود  عباس در مراسم تشییع جنازه پرز مشارکت خواهند داشت.

این رسانه‌ها اعلام کردند که از عمان خمیس بن محمد الفارسی، قائم مقام پادشاه عمان، از بحرین نماینده‌ای از سوی پادشاه این کشور، از مصر سامح شکری، وزیر امور خارجه این کشور، از اردن جواد احمد العنانی، معاون نخست وزیر در امور اقتصادی شرکت خواهند داشت.

این رسانه ها هم‌چنین حضور عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر وملک عبدالله دوم، پادشاه اردن را در مراسم تکذیب کردند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید