در سفر به تهران درباره سوریه و حقوق بشر گفت‌وگو می‌کنم | اتاق خبر
کد خبر: 373471
تاریخ انتشار: 9 مهر 1395 - 21:32
معاون صدراعظم آلمان:
معاون صدراعظم و وزیر اقتصاد آلمان گفت که در سفر قریب‌الوقوعش به تهران درباره نقش ایران در سوریه و وضعیت حقوق بشر این کشور با مقامات ایرانی گفت‌وگو خواهد کرد.

ایران آلمان

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، زیگمار گابریل معاون صدراعظم و وزیر اقتصاد آلمان که قرار است هفته آینده به مدت دو روز به تهران سفر کند، گفت که عادی‌سازی روابط با ایران و داشتن روابط دوستانه با این کشور منوط به به رسمیت شناخته شدن موجودیت رژیم صهیونیستی از سوی تهران است.

وی همچنین گفت که قصد دارد از این فرصت برای رایزنی درباره مسائل و روابط اقتصادی و وضعیت وحشتناک سوریه استفاده کند، همان‌طور که در آخرین سفرش به روسیه نیز چنین کرده است.

زیگمار گابریل در رأس یک هیأت بزرگ اقتصادی روز یکشنبه به ایران خواهد آمد تا درباره قراردادهای تجاری ممکن پس از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 رایزنی کند که به گفته وی انتظار می‌رود چند قرارداد نیز میان دوطرف به امضا برسد.

به گزارش رویترز، آلمان امیدوار است با لغو تحریم‌های بین‌المللی وضع شده علیه ایران بتواند سطح روابط تجاری و اقتصادی قدیمی خود را با تهران افزایش دهد و آن را به روزهای گذشته بازگرداند اما به دلیل مشکلات موجود برای دسترسی ایران به نظام بانکداری بین‌المللی این روند با کندی مواجه شده است.

معاون صدراعظم آلمان گفت که در سفرش به تهران درباره مسائل حقوق بشری، کنترل تسلیحات و مسائل دیگر از جمله بحران سوریه با مقامات ایرانی رایزنی خواهد کرد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید