با افتخار از حزب الله لبنان حمایت می کنیم | اتاق خبر
کد خبر: 373487
تاریخ انتشار: 10 مهر 1395 - 00:57
امیرعبداللهیان:
دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل گفت:‌ تهران در قبال منطقه و در مبارزه جدی با تروریسم و کمک به امنیت و ثبات منطقه، همواره سازنده ترین سیاست را دنبال کرده است.

دیدار امیرعبداللهیان و فیصل المقداد

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از انتقاضه فلسطین در واکنش به ادعاهای اخیر جان‌کری مبنی بر اینکه "چیزهایی وجود دارد که ایران در منطقه انجام می دهد و ما مخالف آن هستیم و ما از نقش ایران در یمن، سوریه و حمایشان از حزب الله رضایت نداریم" گفت:‌ عامل اصلی مشکلات پیچیده امنیتی منطقه و پیدایش داعش ، مداخلات نظامی آمریکا در منطقه است.

وی که در سومین سالگرد انتقاضه جدید فلسطین سخن می‌گفت،‌ ادامه داد: محور آمریکا و رژیم صهیونیستی در پشت ماجرای حمله نظامی سعودی به یمن قرار دارد و سعودی بدون حمایت اطلاعاتی و لجستیکی واشنگتن هرگز قادر به حمله نظامی به یمن نبود.

امیرعبداللهیان با تاکید به اینکه اکنون نیز سعودی در معادله مقاومت مردم یمن بشدت گرفتار آمده است گفت: بی تردید سیاست های مداخله جویانه آمریکا مانع تحقق راه حل سیاسی در بحران سوریه و یمن بشمار می رود.
 
به گفته دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل،  تهران در قبال منطقه و در مبارزه جدی با تروریسم و کمک به امنیت و ثبات منطقه، همواره سازنده ترین سیاست را دنبال کرده است و ما با افتخار از حزب الله لبنان حمایت می کنیم.
 
امیرعبداللهیان گفت:‌حزب الله در دو جبهه مبارزه با "صهیونیسم" و "تروریسم" با قدرت عمل نموده و سهم بزرگی در کمک به امنیت منطقه و جهان دارد.
 
وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران با صدای بلند از مقاومت مردم فلسطین و مبارزه علیه رژیم صهیونیستی پشتیبانی می کند افزود: کمک موثر به دولت و ملت عراق و سوریه در مبارزه با تروریسم را وظیفه انسانی و شرعی خود می دانیم و تا تحقق ثبات و امنیت منطقه ، روند کمک های مستشاری و انسان‌دوستانه خود را تقویت خواهیم کرد.

‎انتهای پیام/
کد: 94108
نظرات
ADS
ADS
پربازدید