اختصاص 1.5 میلیارد اعتبار برای بازسازی خطوط انتقال روستایی گیلان | اتاق خبر
کد خبر: 373650
تاریخ انتشار: 11 مهر 1395 - 13:54
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان با بیان این‌که یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای اصلاح و بازسازی خطوط انتقال و توزیع آب شرب روستای جلیسه پیش‌بینی شده است، گفت: با اجرای این طرح، فشار آب آشامیدنی 183 خانوار تقویت می‌شو

اتاق خبر: محمدعلی فرامینی، از تقویت فشار آب شرب روستای گیل‌ملک شهرستان رودسر خبر داد و اظهار کرد: یک میلیارد و 200 میلیون ریال برای اجرای این پروژه هزینه شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان با بیان این‌که تاکنون 25 هزار و 815  مشترک در شهرستان رودسر از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی برخوردارند، افزود: در راستای این پروژه یک باب مخزن 50 مترمکعبی احداث و 500 متر لوله‌گذاری خط انتقال اجرا شد.

وی با اشاره به برطرف شدن مشکل کم‌آبی روستای شیرکوه شهرستان رودبار،‌ تصریح کرد: به‌منظور برطرف کردن مشکل کمبود آب این روستا 15 هزار متر لوله‌گذاری خطوط انتقال و توزیع اجرا شد.

این مقام مسئول اعتبار هزینه شده برای این طرح را 9 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: با اجرای این طرح، 181 خانوار در روستای شیرکوه از آب شرب پایدار و مناسب برخوردار شدند.

فرامینی خاطرنشان کرد: در زمان حاضر 10 هزار و 697 مشترک در شهرستان رودبار از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردارند.

مدیرعامل آبفار گیلان هم‌چنین از آغاز عملیات اجرایی پروژه بازسازی شبکه آبرسانی روستای جلیسه از توابع شهرستان سیاهکل خبر داد و خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی این پروژه به طول 4400 متر آغاز شده است.

وی با بیان این‌که یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای اصلاح و بازسازی خطوط انتقال و توزیع روستای جلیسه پیش‌بینی شده است،گفت: با اجرای این طرح، فشار آب آشامیدنی 183 خانوار تقویت می‌شود.

فرامینی با بیان این‌که هم‌اکنون آب شرب این روستا از طریق 8 دهنه چشمه در حال تأمین است، یادآور شد: 12 هزار و 589 مشترک در شهرستان سیاهکل تحت پوشش آب شرب سالم و بهداشتی قرار دارند.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید