عضویت ۳۷ هزار نفر در سازمان نظام مهندسی معدن | اتاق خبر
کد خبر: 373719
تاریخ انتشار: 11 مهر 1395 - 10:05
رییس سازمان نظام مهندسی معدن کشور گفت: تعداد اعضای سازمان نظام مهندسی کشور ۳۷ هزار نفر است که از این تعداد ۷۳ درصد مرد و ۲۷ درصد زن هستند.

اتاق خبر: نادعلی اسماعیلی در سفر به شهرکرد، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه سازمان نظام مهندسی معدن، بازوی اجرایی وزارت صنعت، معدن و تجارت است، تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی معدن به عنوان ارگان فنی مهندسی درخدمت  بخش معدن است.

اسماعیلی اظهار کرد: تعداد اعضای سازمان نظام مهندسی کشور ۳۷ هزار نفر است که از این تعداد ۷۳ درصد مرد و ۲۷ درصد زن هستند.

وی حفظ و افزایش بهره‌برداری معدن، بالا بردن کیفیت مهندسی و نظارت بر اجرای فعالیت‌های همکاران، تعامل با اعضای نظام مهندسی و بهره‌برداران را از اهداف این سازمان برشمرد و گفت: سازمان نظام مهندسی معدن باید در زمینه فن‌آوری معدن پیشرفت داشته باشد تا در بخش اشتغال خدمت بزرگی را به کشور ارائه دهند.

رییس سازمان نظام مهندسی معدن کشور افزود: سازمان نظام مهندسی معدن یک سازمان رسمی و شناسنامه‌دار است و بسترهای لازم را برای احیای معادن فراهم کرده است.

اسماعیلی رشته‌های نظام مهندسی معدن را ۳۸ درصد مربوط به معدن، ۵۰ درصد زمین‌شناسی، هشت درصد نقشه‌برداری، یک درصد متالوژیک و هفت درصد مربوط به سایر رشته‌ها اعلام کرد و گفت: حدود ۹۰۰۰ نفر پروانه اشتغال آن‌ها تأیید صلاحیت شده است.

وی خاطرنشان کرد: ۱۶ درصد اعضای سازمان نظام مهندسی کشور دارای مدرک کارشناسی ارشد و ۱.۵ درصد دارای مدرک دکترا هستند.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید