بهترین های نمایشگاه پاریس : مرسدس بنز EQ | اتاق خبر
کد خبر: 373758
تاریخ انتشار: 12 مهر 1395 - 00:18
ظاهر این کانسپت به شکل اس یو وی کوپه می‌باشد و احتمالا در هنگام تولید نیز همین سبک را حفظ خواهد کرد. پلتفرم، موتور و باتری آن کاملا جدید بوده و توانی معادل ۳۰۰ کیلووات تولید می‌کنند

به گزارش اتاق خبر به نقل از motortrend، یکی از کانسپت هایی که مدت ها برای دیدن آن انتظار کشیده بودیم اس یو وی الکتریکی مرسدس بنز بود که با برند EQ در نمایشگاه پاریس رونمایی گردید. این کانسپت در شرف تولید انبوه برد الکتریکی معادل ۳۰۰ مایل دارد.

مرسدس بنز EQ

مرسدس بنز EQ

ظاهر این کانسپت به شکل اس یو وی کوپه می‌باشد و احتمالا در هنگام تولید نیز همین سبک را حفظ خواهد کرد. پلتفرم، موتور و باتری آن کاملا جدید بوده و توانی معادل ۳۰۰ کیلووات تولید می‌کنند. این اس یو وی با برد ۳۰۰ مایلی خود تسلا مدل X را پشت سر گذاشته است.

مرسدس بنز EQ

مرسدس بنز EQ

EQ به هوشمندی الکتریکی اشاره دارد و به گفته دیتر زیچه، مدیرعامل دایملر و مرسدس بنز « اتومبیل بدون آلودگی آینده » خواهد بود. وی گفته است برند EQ فراتر از یک اتومبیل الکتریکی بوده و مجموعه ای از فناوری ها و نوآوری های جدید در عرصه حمل و نقل الکتریکی را به همراه خواهد داشت.

مرسدس بنز EQ

مرسدس بنز EQ

این نسل جدید از خودروهای الکتریکی از یک مجموعه باتری کاملا جدید سود می‌برد که نقش اساسی در فراهم کردن مسافت قابل پیمایش آن برعهده داشته است. همچنین با ترکیبی از فولاد، آلومینیوم و فیبرکربن در این خودرو تلاش شده تا در عین استحکام، وزن اتومبیل نیز به حداقل کاهش پیدا کند.

مرسدس بنز EQ

مرسدس بنز EQ

گوردن واگنر رییس جدید بخش طراحی دایملر در این باره گفت است : « این برند جدید نگاه جدیدی هم به خودروهای الکتریکی داشته و به عنوان مثال در طراحی داخلی آن از هیچ دستگیره و دکمه ای استفاده نشده و تمام نشان دهنده ها و عملکردها از طریق صفحه نمایش لمسی قابل کنترل و مشاهده خواهد بود. » بدین ترتیب تهویه مطبوع و سیستم ارتباط سرگرمی تماما از طریق دکمه های لمسی کنترل شده و به جای آینه های بغل نیز دو دوربین تصاویر دریافت شده در در مانیتور کنسول وسط نمایش ‌می‌دهند.

مرسدس بنز EQ

مرسدس بنز EQ

از آنجا که به عقیده مدیرعامل مرسدس بنز آینده صنعت خودرو از اتومبیل های کوچک شهری تا لیموزین های لوکس تحت تاثیر حمل و نقل الکتریکی خواهد بود این اس یو وی کانسپت را می‌توان جدی ترین تلاش بنز در این عرصه دانست.

 

منبع : اخبار خودرو

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید