اجرای استراتژی‌ کلینتون درباره سوریه به جنگ جهانی سوم ختم می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 373883
تاریخ انتشار: 12 مهر 1395 - 10:03
دانفورد:
رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به کنگره هشدار داد که ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه که بخش اصلی استراتژی سیاست خارجه هیلاری کلینتون است، به جنگ جهانی سوم ختم خواهد شد.

اتاق خبر: ژنرال جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در جلسه کمیته سرویس‌های مسلح سنای کشورش نسبت به سیاستگذاری هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هشدار داد؛ خصوصا آنکه در پی شکست آتش‌بس در حلب سوریه توجه‌ها بیشتر به این سمت جلب شده است.

او هشدار داد که چنین تصمیمی موجب بروز جنگ بین‌الملللی بزرگی می‌شود و او آمادگی حمایت از چنین اقدامی را ندارد.

در این جلسه سناتور راجر ویکر جمهوری‌خواه درباره پیشنهاد هیلاری کلینتون برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه، در واکنش به ادعاهایی مبنی بر تشدید حملات سوریه و روسیه در مناطق تحت تصرف شورشیان در حلب از زمان شکست آتش‌بس سوال کرد. او پرسید: نظر شما درباره گزینه کنترل حریم هوایی سوریه چیست و دانفورد پاسخ داد:‌ اینکه بخواهیم اکنون کنترل تمام حریم هوایی سوریه را در دست داشته باشیم، برای ما به معنای آن است که با سوریه و روسیه وارد جنگ شویم. این تصمیمی "افراطی" است و قطعا من این کار را نمی‌کنم. این سیاست حتی از نظر رهبران نظامی هم بسیار "جنگ‌طلبانه" است.

به رغم انتقاداتی که به ایجاد منطقه پرواز ممنوع وارد می‌شود، کلینتون حامی آن است و در طول کارزار انتخاباتی خود هم به شدت روی آن مانور داده است. کلینتون آن زمان در مصاحبه با ان‌.بی‌.سی گفت که از ایجاد منطقه پرواز ممنوع و ایجاد مسیرهای انسانی با هدف توقف کشتارها در سوریه حمایت می‌کند.

این وزیر امور خارجه سابق آمریکا به داشتن رویکردهای تند در قبال نظام بشار اسد و سوریه شناخته می‌شود.  

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید