سرمایه‌گذاری ۹۰ میلیاردی بخش‌خصوصی برای افزودن ۴۰۰ واگن به ناوگان | اتاق خبر
کد خبر: 373942
تاریخ انتشار: 12 مهر 1395 - 11:41
معاون ناوگان شرکت راه آهن با بیان اینکه سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در طول ماه‌های گذشته تمرکز بسیار بالایی برای ورود به عرصه ریلی داشته‌اند، از ورود ۴۰۰ واگن جدید به ناوگان با سرمایه‌گذاری این بخش در آینده نزدیک خبر داد.

اتاق خبر: بابک احمدی  درباره جزئیات این اتفاق اظهار کرد: خوشبختانه با مذاکراتی که انجام گرفت یک شرکت سرمایه‌گذار که تاکنون در عرصه جاده‌ای فعالیت می‌کرد طرحی بسیار مهم برای ورود به عرصه ریلی ارائه داد که با نهایی شدن آن حدود ۴۰۰ واگن جدید به ناوگان اضافه خواهد شد.

به گفته وی، حجم آورده سرمایه‌گذار در این طرح حدود ۹۰ میلیارد تومان خواهد بود و راه‌آهن نیز در قالب چارچوب‌های قانونی که در اختیار دارد از این سرمایه‌گذاری حمایت خواهد کرد.

معاون ناوگان شرکت راه آهن ادامه داد: شرکت راه‌ آهن با استفاده از ماده ۱۲ قانون حمایت از رفع موانع تولید تلاش می‌کند برای سرمایه‌گذارانی که واگن جدید به ناوگان اضافه می‌کنند تخفیف در حق دسترسی قائل شده و تسهیلاتی را در اختیار آنها قرار دهد.

وی در پاسخ به این سوال که چه میزان از این توافق به واگن‌سازان داخلی اختصاص خواهد یافت، توضیح داد: خوشبختانه با توجه به مذاکراتی که سرمایه‌گذار با شرکت واگن سازی کوثر اصفهان داشته تقریبا تمام تولیدات در این ۴۰۰ واگن به بخش داخلی اختصاص خواهد یافت و این موضوع می‌تواند به طور همزمان فرصتی مناسب در اختیار واگن سازان ایرانی قرار دهد.

احمدی با اشاره به ادامه مذاکرات راه آهن برای بالا رفتن تعداد واگن‌های جدیدی که به ناوگان اضافه می‌شوند، اظهار کرد: با توجه به توافقات ابتدایی تا پایان سال جاری تعداد واگن‌های جدید به حدود سه هزار دستگاه خواهد رسید که خوشبختانه بخش قابل توجهی از این سرمایه‌گذاری‌ها را نیز بخش خصوصی انجام می‌دهد که البته در این زمینه می‌توان بر استفاده از تسهیلات و یا مشارکت خارجی نیز حساب ویژه‌ای باز کرد.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید