غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان به 9 برابرحد مجاز رسید | اتاق خبر
کد خبر: 373967
تاریخ انتشار: 12 مهر 1395 - 18:34
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید همراه با گرد و غبار میزان غلظت ذرات معلق در هوای سیستان را در شبانه روز گذشته به 9 برابر حد مجاز و سه برابر حد بحرانی رساند.

اتاق خبر:مرتضی فرجی روز دوشنبه حد مجاز و استاندارد ذرات معلق در هوا را 150 میکرو گرم بر متر مکعب عنوان و اظهار کرد: غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان در این مدت به هزار و 276 میکرو گرم بر متر مکعب گزارش شده است.
وی افزود: سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک نیز در این مدت در سیستان به 86 کیلومتر بر ساعت رسید که میزان دید افقی را در زابل به هزار متر و زهک 600 متر کاهش داد.
وی تصریح کرد: از امروز تا پایان هفته از شدت وزش باد در سیستان کاسته شده و کیفیت هوا در شرایط عادی قرار خواهد گرفت.
به گزارش ایرنا بادهای موسمی 120 روزه سیستان با خشک شدن تالاب بین المللی هامون به حدود 160 تا 180 روز در سال افزایش پیدا کرده و گرد و غبار ناشی از آن نیز معضل بزرگی برای مردم شمال و مرکز استان شده است.
سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است.
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان بیان کرد: همچنین در شبانه روز گذشته در شهرهای جنوبی استان از جمله نیکشهر با 28.5 میلیمتر و توابع آن بارندگی گزارش شد.
وی افزود: در نواحی جنوبی و ارتفاعات جنوب شرق از روز سه شنبه به بعد رشد ابر بدون بارندگی پیش بینی می شود.
ملاشاهی با اشاره به اینکه دریای عمان آرام است اظهار داشت: زاهدان و زابل در شبانه روز گذشته با حداقل 16 درجه خنکترین شهر و دلگان با حداکثر 40 درجه گرمترین شهر استان بود.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید