مشاور وزیر نیرو: ساختار مدیریت آب کشور دچار اشکال است | اتاق خبر
کد خبر: 373984
تاریخ انتشار: 12 مهر 1395 - 21:22
مشاور وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با بیان این که مدیریت منابع آب تنها بر عهده وزارت نیرو نیست، گفت: ساختار مدیریت آب در کشور دچار اشکال و رفع آن نیازمند همکاری سه قوه است.

اتاق خبر:محمد حاج رسولی ها روز دوشنبه در آیین معارفه مدیرعامل شرکت آب منطقه ای چهارمحال وبختیاری افزود: یکی از مهمترین موضوعاتی که در تدوین برنامه پنجم توسعه به آن پرداخته شد، اصلاح ساختار مدیریت منابع کشور بود که مقام معظم رهبری برای رفع این چالش تشکیل منظم شورای عالی آب را توصیه کردند.
وی با اشاره به برگزاری نشست های نامنظم شورای عالی آب از ابتدای تشکیل تا سال 92 تصریح کرد: تعداد نشست های این شورا طی این سال ها هفت جلسه بوده و همین امر سبب شد تا رهبرمعظم انقلاب بر رفع این کاستی تاکید داشته باشند که در همین راستا از سال 92 تاکنون شاهد برگزاری 19 نشست در این شورا بودیم.
حاج رسولی ها، عملکرد نامناسب در خصوص صیانت از آب های زیرزمینی را از دیگر چالش های این حوزه دانست و گفت: هم اکنون 330 دشت در کشور ممنوعه اعلام شده و برای رفع این چالش طرح تعادل بخشی به منابع آب زیرزمینی مطرح است.
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، دیپلماسی آب، مدیریت آب های مرزی و کلنگ زنی تعداد بیشماری از طرح های انتقال آب را از دیگر چالش های حوزه آب کشور برشمرد و افزود: در خصوص طرح های نیمه تمام مقرر شد تا بر اساس اهمیت، اولویت بندی و تکمیل شوند.
حاج رسولی ها در ادامه با اشاره به تاکیدهای استاندار چهارمحال و بختیاری مبنی بر تکمیل طرح های آبرسانی این استان تصریح کرد: تکمیل این طرح ها برای تامین آب شرب شهرها و روستاها به یکصدایی در این استان نیاز دارد.
وی با اشاره به اختلاف نظر 2 استان چهارمحال و بختیاری و اصفهان در میزان برداشت آب، عنوان کرد: رفع این مشکل با محوریت نماینده کشاورزان 2 استان و استقرار دستگاه های اندازه گیری برداشت آب نتیجه بهتری می دهد.
به گزارش ایرنا در این نشست از خدمات فتح الله صابرپور سرپرست سابق شرکت آب منطقه ای استان قددرانی و کورش نادری به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت معرفی شد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید