دلیل جالب ونگر برای 13 سال قهرمان نشدن در لیگ برتر | اتاق خبر
کد خبر: 374093
تاریخ انتشار: 13 مهر 1395 - 12:39
آرسن ونگر در مصاحبه با تیری آنری، دلیل ناکامی‌های خود را در تیم لندنی توضیح داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، دو دهه از حضور آرسن ونگر در آرسنال می گذرد و این مربی چند روز پیش بیستمین سال حضور روی نیمکت این تیم لندنی راجشن گرفت. به همین خاطر، تیری آنری که مفسر شبکه تلویزیونی اسکای اسپورت است، درباره موضوعاتی که ونگر کمتر درباره آنها سخن گفته بود، مصاحبه کرد. 

اگر آرسنال سیزده سال است قهرمان لیگ برتر نشده است، به خاطر ساخت ورزشگاه بزرگ امارات و حضور میلیاردهای کشورهای مختلف در دیگر تیم های لیگ برتری بوده است. این توضیح آرسن ونگر برای ۱۳ سال ناکامی در قهرمانی در لیگ برتر بوده است. ونگر در آرسنال روزهای شاد کم نداشته است. شاید اوج روزهای خوب او، تیم بدون شکست ونگر در قهرمانی در لیگ برتر بوده است که در سال ۲۰۰۴ رقم خورد. در کنار آن، ونگر البته روزهای تیره ای نیز در کارنامه مربیگری خود داشته است.  

ونگر درباره حضور در لیگ برتر گفت: وقتی به لیگ برتر آمدم، هیچ‌کس مرا نمی‌شناخت. یادم می آید در آن روزها روزنامه ها تیتر زدند: آرسن کیست؟ باید با این فشار سنگین کنار می‌آمدم و نشان می دادم یک فرانسوی هستم. کم‌کم با کسب جام فشار موجود بر روی خودم را برداشتم.  

سرمربی سابق موناکو و ناگویا گرامپوس ژاپن ادامه داد: شکست در فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۰۶ که خودت (تیری آنری) نیز در تیم بودی، خیلی ناراحت کننده بود. تلخ ترین خاطره فوتبالی من از حضور در آرسنال، همان است. هیچوقت فکر نمی کردم ۱۰ سال بدون کسب جام بمانیم. خب در این بین، سیاست های مالی باشگاه و فروختن بهترین بازیکنان تیم و صرفه جویی برای ساخت ورزشگاه امارات، عواملی هستند که در این موضوع دخیل بودند. علاوه بر آن، حضور مالکان میلیاردر در تیم هایی چون منچسترسیتی و چلسی در سال‌های اخیر، توازن را در لیگ برتر از بین برد.  

آرسنال معمولا شروع خوبی هر سال در لیگ برتر دارد ولی رفته رفته جایگاه خود را از دست می دهد. آنها اینبار با بردهای متوالی امیدوار هستند تا پایان به صدر جدول برسند و بعد از مدت‌ها قهرمان لیگ شوند.

ونگر در پایان اضافه کرد: این فصل می توانیم برای قهرمانی جاه‌طلب باشیم. بازیکنان اصلی تیم باتجربه هستند و دیگر بازیکن جوان زیاد در اختیار نداریم. قبول کنید اکنون خیلی زود است بخواهیم درباره قهرمان این فصل لیگ برتر صحبت کنیم ولی این موضوع را خیلی راحت عنوان می کنم که امسال برای قهرمانی در لیگ تلاش خواهیم کرد.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید