تدبیر مطهری برای تغییر رویه درسوال از وزراء | اتاق خبر
کد خبر: 374119
تاریخ انتشار: 12 مهر 1395 - 23:00
یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح سوال از وزیر خارجه درجلسه علنی روز گذشته (یکشنبه ) مجلس از تدبیر نایب رئیس مجلس برای تغییر رویه در سوال از وزراء خبر داد که به گفته‌ی وی احتمال دریافت کارت زرد از سوی وزرا را کاهش می‌دهد.

اتاق خبر: علی اصغر یوسف‌نژاد اظهار کرد:‌ تاکنون در زمان طرح سوالات از وزرا به این شکل عمل می‌شد که پاسخ وزراء به سوالات مطروحه به رای گذاشته می‌شد که آیا این پاسخ‌ها قانع کننده بوده یا خیر؟ اما روز گذشته من و آقای مطهری که ریاست جلسه را بر عهده داشتند با مراجعه‌ای به آیین نامه داخلی دیدیم که طبق آیین نامه باید سوال نمایندگان به رای گذاشته شود و نه پاسخ وزیر.

وی افزود: در صورتی که سوال نمایندگان از وزراء به رای گذاشته شود با توجه به اینکه نیازمند نصف به اضافه یک رای است آرای ممتنع و کسانی که رای ندادند به نفع وزیر محاسبه می‌شود. در حالی که اگر پاسخ وزراء به رای گذاشته شود آراء ممتنع و کسانی که رای ندادند به ضرر وزیر خواهد بود.

این عضو هیات رئیسه مجلس یاد آور شد: روز یکشنبه در جریان طرح سوال از آقای ظریف سوال از ایشان به رای گذاشته شد و وزیر کار زرد نگرفت. در حالی که اگر پاسخ وزیر به رای گذاشته می‌شد ایشان کارت زرد دریافت می‌کرد.

یوسف‌نژاد در پایان با بیان  این که برداشت از آیین نامه در مورد نحوه‌ی رای گیری در جریان طرح سوال از وزراء پیش از این متفاوت بوده گفت: با درایت آقای مطهری  از این به بعد در طرح سوال از وزراء  طبق آیین نامه عمل خواهد شد که در این صورت احتمال دریافت کارت زرد از سوی وزراء هم کمتر می‌شود.

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید