عملیات عمرانی شرکت پدیده 15 مهر آغاز می شود | اتاق خبر
کد خبر: 374131
تاریخ انتشار: 13 مهر 1395 - 15:14
مدیر عامل شرکت ابنیه و ساختمان پدیده گفت که عملیات عمرانی این شرکت در مشهد از 15 مهر ماه آغاز می شود.

اتاق خبر:علیرضا خجسته روز دوشنبه در یک نشست خبری افزود: بر اساس وعده داده شده با رعایت همه ملاحظات قانونی، عملیات عمرانی این شرکت در هفت پروژه مختلف انجام می شود.
وی اظهار کرد: انجام پروژه ها به تناسب پیشرفت فیزیکی، سهولت در اتمام کار، بودجه مورد نیاز و بازگشت سرمایه اولویت گذاری شده است.
وی گفت: اولویت نخست عملیات عمرانی این شرکت، مرکز خرید پدیده است که در 2 مرحله انجام می شود و هم اکنون در مجموع 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
خجسته افزود: 85 درصد منابع مالی مرکز خرید پدیده تاکنون هزینه شده و در صورت تامین اعتبار کامل، این پروژه طی کمتر از یک سال به انجام می رسد.
وی اظهار کرد: بخشی از اعتبار مورد نیاز این پروژه در قالب بلوک یک تا 11 که در مجموع 100 میلیارد ریال است از محل طلب هایی که این شرکت از افراد و موسسات داشته به مبلغ 75 میلیارد ریال تامین شده و بقیه هم تا مراحل پایانی پروژه از این محل تامین می شود.
وی ادامه داد: تداوم عملیات عمرانی در مشهد و کیش را نمی توان به این طلب های اندک وصولی گره زد و باید برای تامین بقیه اعتبار مورد نیاز کنسرسیوم بانکی تشکیل شود.
خجسته گفت: پروژه های موجود شرکت پدیده در مشهد شامل مرکز خرید، مجتمع سرویس آپارتمان ها، هتل، پارک آبی، مجتمع فرهنگی، باغ گل ها و تاسیسات زیربنایی است که در هفت پروژه طراحی شده و موافقت های مربوط به تامین آب و برق مورد نیاز آن اخذ شده اما خط انتقال آن باقی مانده است.
وی افزود: پروژه های شرکت پدیده در مشهد در مجموع نیازمند 15 هزار میلیارد ریال است که درصورت تامین کامل این رقم و شروع همزمان پروژه ها حداکثر ظرف 2،5 سال به انجام می رسد.
وی اظهار کرد: تامین اعتبار مورد نیاز در دو بخش طراحی شده که نخستین بخش آن تامین پنج هزار میلیارد ریال تسهیلات از طریق کنسرسیوم بانکی با هماهنگی بانک مرکزی و مدیریت بانک صادرات است.
خجسته گفت: بخشی از این اعتبار هم از طریق ارائه تسهیلات به کسانی که در این پروژه ورود می کنند چه در قالب سرمایه گذاری و چه بسته های اقتصادی به تناسب میزان سرمایه گذاری پرداخت می شود.
وی افزود: برای جلب سرمایه گذاران، بسته های سرمایه گذاری مربوطه در حال تدوین است و اخذ مجوزها هم برای اطمینان خاطر سهامداران در حال انجام است.
وی با بیان اینکه تشکیل کنسرسیوم بانکی در این زمینه مورد موافقت بانک مرکزی و دیگر بانک ها قرار گرفته است، اظهار کرد: مکانیزم تامین نقدینگی و وثیقه های مربوطه در قبال تسهیلات نیز در دست پیگیری است.
خجسته با بیان اینکه تمام اقدامات این شرکت مبتنی و متکی بر مدار قانون است و کوچکترین عدول از آن نخواهد شد، گفت: هم اکنون نهایی کردن مجوزهای ملکی با تاکید وزیر کشور در دستگاه های مربوطه در حال پیگیری است و در این راستا مذاکراتی با شهرداری شاندیز انجام شده که نتیجه جمع بندی این مذاکرات طی 10روز آینده باید در اختیار استانداری خراسان رضوی قرار گیرد.
مدیر عامل شرکت ابنیه و ساختمان پدیده افزود: فعال شدن و حرکت دوباره شرکت پدیده زمینه فعال سازی حوزه های مختلف را فراهم می کند که با این اقدام اقتصاد استان تحرک و پویایی جدید خواهد داشت.
وی اظهار کرد: شرکت پدیده مجموعه ای خصوصی است و نمی توان انتظار داشت از منابع دولتی به آن کمک شود اما از آنجا که سرنوشت 136 هزار سهامدار به آن گره خورده و در اقتصاد استان هم تاثیر دارد امروز همه پای کار آمده اند تا مشکل این مجموعه حل شود.
به گفته وی اجرای پروژه های این شرکت ارزش افزوده و ثروت خوبی برای استان خواهد داشت.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید