تکمیل هزار مجتمع آبرسانی به ۴۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد | اتاق خبر
کد خبر: 374290
تاریخ انتشار: 14 مهر 1395 - 09:20
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب کشور گفت: ۴۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار به منظور تکمیل حدود یک‌هزار مجتمع آبرسانی مورد نیاز است.

اتاق خبر: مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب کشور گفت: ۴۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار به منظور تکمیل حدود یک‌هزار مجتمع آبرسانی مورد نیاز است.

محمد حاج رسولی‌ها منطقه چهارمحال و بختیاری- اظهار کرد: ۱۵ راهکار به‌منظور رفع مشکل بحران آب زیرزمینی در شورای عالی آب تدوین شده است که ۱۱ راهکار به عهده وزارت نیرو، سه راهکار به عهده جهاد کشاورزی و یک راهکار به عهده سازمان زمین‌شناسی سپرده شده است.

وی تصریح کرد: ۶۰۹ محدوده مطالعاتی در سطح کشور وجود دارد که ۳۳۰ محدوده از نظر منابع آب زیرزمینی دارای وضعیت بحرانی هستند و هر سال شاهد مشاهده افت آب‌های زیرزمینی دراین محدوده‌ها هستیم.

حاج رسولی‌ها گفت: تا سال آبی گذشته سالانه ۵.۷ میلیارد متر مکعب کسری مخزن این دشت‌ها بود.

مشاور وزیر نیرو افزود: بیش از ۱۲۰ میلیارد متر مکعب از ذخایر استراتژی این منابع آب زیرزمینی برداشت شده است.

حاج رسولی‌ها تصریح کرد: چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار به منظور تکمیل حدود یک‌هزار مجتمع آبرسانی مورد نیاز است.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب کشور خاطرنشان کرد: نصب کنتورهای هوشمند، برخورد با چاه‌های غیرمجاز و اصلاح الگوی مصرف از راهکارهای تدوین شده در شورای عالی به‌منظور صیانت از منابع آب زیرزمینی در این دشت‌ها هستند.

وی با اشاره به اینکه ایجاد تشکل دشت‌ها در راستای غلبه بر این بحران مد نظر قرار گرفته شده است، اظهار کرد: موضوع باید به کشاورزان سپرده شود تا در موردکاهش برداشت از این منابع اقدام کنند.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید