ربیعی: سطح سواد در خراسان شمالی قابل قبول نیست | اتاق خبر
کد خبر: 374355
تاریخ انتشار: 14 مهر 1395 - 09:45
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: میزان بیسوادی در استان خراسان شمالی نسبت به سایر مناطق کشور قابل قبول نیست.

اتاق خبر: منطقه خراسان شمالی، علی ربیعی در جلسه شورای اداری این استان که با حضور معاون اول رئیس‌جمهور در بجنورد برگزار شد، با اشاره به اینکه آموزش فنی و حرفه‌ای در این استان مناسب نیست، گفت: یکی از برنامه‌های اقتصاد مقاومتی افزایش توانمندی مردم است که در تلاش هستیم این کار را انجام دهیم.

وی با اشاره به وسعت و جمعیت استان خراسان شمالی ادامه داد: سهم مردم این استان از اشتغال اندک است و هدف‌گذاری اصلی ما این است که در نیمه دوم سال جاری نرخ بیکاری را در خراسان شمالی کاهش دهیم.

ربیعی اظهار کرد: برای مردم راز و جرگلان تا جمعیت عشایری شهرستان مانه و سملقان برنامه ارتقاء توانمندی و مبارزه با فقر را داریم. به منظور ایجاد اشتغال و رشد اقتصاد در منطقه مانه و سملقان نیز بر توسعه نوغانداری و کشت گندم و کلزا و باغداری تاکید کرده‌ایم.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی تصریح کرد: در شهرستان جاجرم دامداری، اتاق‌سازی کامیون، در بجنورد مجتمع پتروشیمی خراسان و در شیروان چغندرکاری و تولید خشکبار می‌تواند اشتغال این استان را رونق دهد.

وی با بیان اینکه سالانه حدود 20 میلیون مسافر در این استان تردد می‌کند، تاکید کرد: در این استان مسافرگردی وجود دارد و این امر باید تبدیل به گردشگری شود و در حال حاضر مسافران جز اینکه برای این استان زباله بر جای می‌گذارند و می‌روند، ارزش افزوده‌ای ندارند.

ربیعی همچنین گفت: این استان اقلیم مناسبی برای پرورش قارچ و آبزیان دارد اما کار مطلوبی در این زمینه انجام نشده است.

وی با اشاره به اینکه خراسان شمالی رتبه سوم کشوری را در تولید عدس دارد، افزود: با این حال، صنایع بسته‌بندی یا برند خاصی برای این محصول در این استان وجود ندارد.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید