مشحون: پیگیر لباس با حجاب بسکتبال بانوان شدیم اما فیبا جوابی نداد | اتاق خبر
کد خبر: 374494
تاریخ انتشار: 15 مهر 1395 - 09:29
پس از به پایان رسیدن مهلت دوساله فیبا
رئیس فدراسیون بسکتبال گفت: پیگیر لباس با حجاب بسکتبال بانوان شدیم اما فیبا جوابی نداد.
مشحون

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، محمود مشحون با تاکید بر اینکه هیچ مهلت زمانی از سوی فیبا اعلام نشده است، اظهار کرد: حدود پنج سال است که پیگیر حضور دختران با حجاب اسلامی در میادین بین المللی هستیم، در زمان حضور سعیدلو در سازمان ورزش، در بازی‌های 2010 استامبول، جلسه‌ای با رئیس و دبیر کل فدراسیون جهانی مبنی بر گرفتن مجوز قطعی حجاب تشکیل شد ولی بی‌فایده بود و سپس بعد از تغییر رئیس فدراسیون جهانی مجدداً وارد مذاکره شدیم که از ما عکس و نحوه حضور در مسابقات را خواستند که بلافاصله پیگیر شدیم و فیلم و عکس را برای آنها ارسال کردیم اما جواب مثبتی داده نشد. چرا که به اعتقاد فدراسیون جهانی،  لباس رسمی این رشته تنها شورت و پیراهن است. صحبتی از مهلت دو ساله نبوده است.

مشحون با بیان اینکه مگر در دو سال چه اتفاقی قرار بود، رخ دهد ادامه داد: ارائه دادن یک لباس با پوشش اسلامی یک هفته زمان هم نیاز ندارد چه برسد به ماه و سال! اصلا مهلت دو ساله‌ای در کار نبوده است، از ما نمونه لباس خواستند و ما نیز فرستادیم.

او در ادامه افزود: این مهلت دو ساله صحبتی بوده که از سوی رسانه مطرح شده است و روی آن مانور داده شد، برای یک نمونه لباس نیازی به دو سال زمان نبوده است، همیشه تلاش ما جلب رضایت فیبا بوده است و حتی دو هفته گذشته در مسابقات فیبا چلنج در تهران جلسه‌ای با شیخ ثانی برگزار کردیم و او نیز به عنوان رئیس فیبا آسیا متاثر بود که چرا این اتفاق برای بانوان رخ نمی‌دهد و مجوز حجاب گرفته نمی‌شود.
رئیس فدراسیون بسکتبال درباره صحبت یکی از مربیان لیگ برتری در خبرگزاری‌ها ، منوط به این که اگر مشحون رایزنی بیشتری می‌کرد، اتفاقات خوبی رخ می‌داد گفت: متاسفم از این نحوه تشخیص، هر کسی می‌تواند هر جور که دوست دارد، فکر کند و آن را عنوان کند.

مشحون در پاسخ به این سوال که چرا مسابقات برای دختران بسکتبالیست تدارک دیده نشد، گفت: اعلام میزبانی مسابقات کشورهای اسلامی را کردیم ولی هیچ کشوری شرکت نکرد، شهریان اعلام کرد که هزینه حضور تمام نواب رئیس کشورها را پرداخت می‌کند و از آنها دعوت می‌کند در یک جلسه حضور داشته باشند. ولی حتی یک نفر هم حاضر به شرکت در جلسه نشد. در حال حاضر نیز چیزی برای حاشیه‌سازی در بسکتبال گیر نیاوردن به موضوع بانوان چسبیده‌اند، قهرمانی جوانان و قهرمانی فیبا چلنج دیده نمی‌شود و از موضوع بانوان حاشیه‌سازی می‌کنند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید