بازیکنان کره‌جنوبی در سال 2002 دوپینگ کرده بودند | اتاق خبر
کد خبر: 374513
تاریخ انتشار: 15 مهر 1395 - 12:31
لبوف:
بازیکن پیشین تیم‌ ‌ملی فوتبال فرانسه همچون کریستوف دوگاری و امانوئل پتی به صورت واضح اعلام کرد تیم ملی فوتبال کره جنوبی در جام جهانی 2002 دوپینگ کرده بود.

لبوف

به‌ گزارش ‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا، تیم‌ ‌ملی فوتبال کره جنوبی یکی از دو میزبان جام جهانی 2002 بود که موفق شد با شگفتی‌سازی در این دوره از رقابت‌ها، به جمع چهار تیم پایانی راه پیدا کند. البته بازی‌های جنجالی کره در این جام و اشتباه‌های داوری نیز به آنها کمک کرد تا به این مهم برسند.

تیم‌ ‌ملی فوتبال فرانسه در این جام عملکرد خوبی نداشت و در همان دور نخست و بدون گل زده از رقابت‌ها حذف شد اما کره جنوبی با شکست دادن تیم‌هایی همچون پرتغال، اسپانیا و ایتالیا، توانست شگفتی بیافریند.

فرانک لبوف درباره تیم‌ ‌ملی فوتبال فرانسه در آن جام گفت‌: به نظر من اتفاقات عجیبی در این جام رخ داد که نمی‌توان به سادگی از کنار آن رد شد. بازی کره در جام جهانی مشکوک بود. یک سال قبل از جام جهانی یعنی در جام کنفدراسیون‌های سال 2001، برابر کره به میدان رفتیم و توانستیم با پنج گل آنها را شکست بدهیم. چطور ممکن است چنین تیمی در عرض یک سال این قدر پیشرفت کند؟ در تمام بازی‌های کره جنوبی و روی هر توپ، سه بازیکن حضور داشت. برایم سخت است این را بپذیرم. به نظر من بیشتر بازیکنان کره جنوبی در آن سال، دوپینگ کرد بودند. دیگر چنین نمایشی از کره جنوبی بعد از جام جهانی ندیدیم. قبل از جام هم چنین نمایشی از آنها ندیدیم و این فقط در جام جهانی خلاصه شده بود. 

لبوف چندی پیش نیز صحبت‌های جنجالی از رختکن تیم‌ ‌ملی فرانسه قبل از دیدار با برزیل فاش کرده بود. او در این مورد هم گفته بود: وقتی لوران بلان مصدوم شد، کمتر کسی روی من حساب باز می‌کرد که بتوانم جانشین این بازیکن در تیم‌ ‌ملی فوتبال فرانسه بشوم. 

فرانسه در نیمه نهایی جام جهانی 98 با برتری برابر کرواسی به دیدار نهایی رسید ولی عدم حضور لوران بلان، مدافع مرکزی با صلابت خروس‌ها باعث شد خیلی‌ها شانس فرانسه را برای قهرمانی در جام جهانی کم بدانند. در نهایت اما فرانسه با دو گل زین الدین زیدان و یک گل از امانوئل پتی توانست برزیل را ببرد و قهرمان جهان شود.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید