جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی از اول آبان | اتاق خبر
کد خبر: 374536
تاریخ انتشار: 15 مهر 1395 - 08:17
رئیس پلیس راهور ناجا گفت: موضوع معاینه فنی برای وسلیه‌های نقلیه جزو موارد الزامی است به همین دلیل با بحث های انجام شده تصمیم گرفته ایم که از اول آبان ماه خودروهای فاقد برگه معاینه فنی را در محدوده زوج و فرد و به صورت مکانیزه اعمال قانون کنیم.

به گزارش اتاق خبر  به نقل از فارس ،پنجمین دوره از مسابقات دوچرخه سواری در ششمین روز از هفته ناجا سردار تقی مهری رئیس پلیس راهور ناجا با عنوان کردن این موضوع، اظهار داشت: یکی از مهمترین موضوعاتی که همه ما به آن نیاز داریم بحث امنیت است. اگر امنیت نباشد هیچ برنامه ای قابلیت اجرایی نخواهد داشت. به همین دلیل ما باید در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشیم.
وی افزود: یکی از برنامه هایی که پلیس راهنمایی و رانندگی درهفته نیروی انتظامی پیش بینی کرده است مسابقه دوچرخه سواری است که سالانه برگزار می شود. امروز نیز با همکاری پلیس راهنمایی ورانندگی، آموزش وپرورش، شهرداری، فدراسیون دوچرخه سواری و ستاد سوخت در دریاچه چیتگر برگزار شد.
سردار مهری در ادامه گفت: هدف از برگزاری مسابقه دوچرخه سواری ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه است همچنین برای ترویج این فرهنگ، روزی به نام پویش مردمی در روز سه شنبه بدون خودرو اعلام شده است.
رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: وسیله نقلیه دوچرخه به دلیل حجم کمتر، ایجاد سلامتی در افراد و کاهش آلودگی هوا مورد استفاده قرار می گیرد به همین دلیل در بعضی از کشورها براساس تحقیقاتی که انجام شده تا ۵۰ درصد موضوع ترافیک را از طریق استفاده از دوچرخه مرتفع کرده اند.
وی افزود: از شهرداری تقاضا داریم معابری برای محل تردد دوچرخه سواران پیش بینی کنند و پارکینگ‌های مشخصی برای آنها ساخته شود. امیدوار هستیم که بتوانیم با برنامه ریزی‌های صورت گرفته در گسترش فرهنگ دوچرخه سواری مؤثر باشیم.

مهری همچنین در جمع خبرنگاران در خصوص ترافیک ایجاد شده در کلانشهرها اظهار داشت: استفاده از وسیله نقلیه شخصی در کلانشهرها نسبت به وسیله‌های نقلیه عمومی بیشتر شده است و به همین دلیل همه دستگاه ها باید دست به دست هم دهند تا آلودگی و ترافیک در کلانشهرها به حداقل برسد. بر همین اساس برنامه‌های مختلفی برای ایجاد یک هوای پاک پیش بینی شده است که از جمله این برنامه ها از رده خارج کردن خودروهای فرسوده، معاینه فنی استاندارد و استفاده از وسیله نقلیه پاک و استاندارد است.

وی در ادامه گفت: موضوع معاینه فنی برای وسلیه‌های نقلیه جزو موارد الزامی است به همین دلیل با بحث های انجام شده تصمیم گرفته ایم که از اول آبان ماه خودروهای فاقد برگه معاینه فنی را در محدوده زوج و فرد و به صورت مکانیزه اعمال قانون کنیم.

سردار مهری تصریح کرد: این اعمال قانون از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۷ بعداز ظهر و درروزهای پنجشنبه از ۶:۳۰ صبح تا ساعت ۱۳ انجام می گیرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: توصیه می کنیم همه افراد تا اول آبان ماه برگه معاینه فنی خود را دریافت کنند و افرادی هم که برگه معاینه فنی خود را دریافت کرده اند از طریق سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران برگه خود را تطبیق دهند.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید