تداوم پیشروی ارتش سوریه در شرق حلب | اتاق خبر
کد خبر: 374549
تاریخ انتشار: 15 مهر 1395 - 17:19
ارتش سوریه ضمن پیشروی به سوی مناطق تحت کنترل تروریستها در شرق حلب بر مناطق جدید مسلط شد.

به گزارش اتاق خبر  به نقل از الاخباریه، منابع سوری گزارش دادند: ارتش سوریه بر یک مرکز ورزشی و ملحقات آن در کوی بستان پاشا در حلب مسلط شده است.

در همین حال ستاد مشترک ارتش سوریه به گروههای مسلح در شرق حلب اعلام کرد: منتظر دریافت کمک از سوی احدی نباشید زیرا همه خطوط امداد رسانی هم اکنون قطع شده و راهی جز زمین گذاشتن سلاح باقی نمانده است.

روز گذشته نیز ارتش سوریه ساختمان اداره آب و برخی کارخانه ها را در اطراف بیمارستان الکندی و ۱۰ ساختمان را در مسیر العامریه در شهر حلب از تروریستها پس گرفته بود.

در جریان این عملیات ۲۰ تروریست به هلاکت رسیدند و بقیه با برجای گذاشتن سلاح و مهمات خود پا به فرار گذاشتند.

تلفات سنگین تروریستها در شمال حماه

 ارتش سوریه، یورش گروههای تروریستی به حومه شمالی حماه را دفع کرد.

منابع سوری گزارش دادند: ارتش سوریه یورش تروریستهای جیش العزه و جیش الحر را به مواضع خود در تل ملح در شمال غرب محرده در حومه شمالی حماه دفع کرده و خسارات و تلفات سنگینی به آنها وارد کرده است.

جنگنده های سوری نیز مواضع تروریستها را در منطقه السطحیات در تپه غطفان در حومه شرقی حماه هدف قرار دادند و ۴ خودرو متعلق به تروریستها را منهدم و شماری را نیز زخمی کردند.

منابع وابسته به گروههای تروریستی از عقب نشینی گروه موسوم به فیلق الشام از مروان حدید در حومه شمالی حماه خبر دادند.

مقام روس: غرب از اس ۳۰۰ نگران نباشد

در همین حال ایگور کوناشینکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: انتقال سامانه اس ۳۰۰ به سوریه خطری برای کسی به دنبال ندارد و یک سامانه صرفا دفاعی است.

وی درباره هدف از استقرار این سامانه گفت: این سامانه با هدف حفاظت از پایگاه دریایی در طرطوس و ناوهای روسی موجود در نزدیکی سواحل سوریه است. نمی دانیم چرا انتقال اس ۳۰۰ به سوریه نگرانی غرب را به دنبال داشته است.

انهدام مواضع داعش در دیرالزور

یک منبع سوری از انهدام مواضع و مراکز تجمع داعش در مناطق العمال، الجبلیه، الرشدیه، الحویقه، غرب تل بروک و شرق فرودگاه دیرالزور از سوی ارتش سوریه خبر داد.

هلاکت ۱۵ تروریست در حومه قنیطره

در عملیات ارتش سوریه در روستای النقار در حومه قنیطره، ۱۵ تروریست به هلاکت رسیدند و مقر وابسته به تروریستها به طور کامل منهدم شد.

پیشروی های ارتش سوریه در حومه دمشق

ارتش سوریه در حومه دمشق نیز، موفق به هلاکت بیش از ۳۰ تروریست جبهه النصره و انهدام ۱۲ خودرو متعلق به آنها شد. در حومه دمشق ارتش سوریه ۸ ساختمان را جنوب تل ابوسه در منطقه خان الشیح از تروریستها بازپس گرفت.

94105

منبع: مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید