آماده‌باش اورژانس در ایام محرم | اتاق خبر
کد خبر: 374577
تاریخ انتشار: 15 مهر 1395 - 20:53
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور از آماده‌باش 12 هزار و 700 نیروی اورژانسی با حضور 60 دستگاه اتوبوس آمبولانس، 3500 دستگاه آمبولانس و 40 دستگاه موتورلانس در محرم خبر داد و گفت: از تمامی روسای هیات‌های مذهبی می‌خواهیم که محورها را برای تردد آمب

اتاق خبر: دکتر پیر حسین کولیوند درباره خدمات اورژانس در روزهای تاسوعا و عاشورا، گفت: ایام تاسوعا و عاشورا از روزهایی هستند که برای کاهش میزان خسارت‌ها نیازمند مدیریت جمعیت است.

وی با بیان اینکه اورژانس کشور نیز در این حوزه آمادگی دارد که وظیفه خود را در راستای خدمت‌دهی امدادی، بهداشتی و پزشکی-درمانی به مردم ارایه دهد، افزود: بر این اساس از روز نخست آغاز ماه محرم نیروهای اورژانس با توجه به بالا رفتن میزان تردد در سطح مناطق مختلف، در حالت آماده باش هستند.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور با بیان اینکه در این ایام 20 فروند بالگرد اورژانس در حالت آماده‌باش هستند، عنوان کرد: شعاع عملیاتی هر یک از این بالگردها 150 کیلومتر است.

کولیوند گفت: همچنین در این ایام 12 هزار و 700 نیروی اورژانسی با حضور 60 دستگاه اتوبوس آمبولانس، 3500 دستگاه آمبولانس و 40 دستگاه موتورلانس برای خدمت به مردم در حوادث احتمالی در حالت آماده باش هستند.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که برای اورژانس و نیروهای اورژانسی برای داشتن خدمت مطلوب نیاز است، سرعت رسیدن به محل حادثه است، اظهار کرد:  بر این اساس از تمامی روسای هیات‌های مذهبی می خواهیم که محورها را برای تردد آمبولانس‌ها باز نگه دارند.

بنابر اعلام روابط عمومی اورژانس کشور، کولیوند گفت: در عین حال پایگاه‌های جاده‌ای و شهری اورژانس تا پایان این ایام در حالت آماده‌باش هستند و همچنین تیم های اورژانسی در میادین اصلی و محورهای پرتردد مستقر می‌شوند.

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید