سندر، ترامپ را فاجعه‌ای برای آمریکا دانست | اتاق خبر
کد خبر: 374800
تاریخ انتشار: 17 مهر 1395 - 08:51
یکی از نامزدهای سابق انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاکید کرد: پیروزی نامزد جمهوری خواهان بر رقیب دموکراتش فاجعه‌ای برای آمریکا خواهد بود.

اتاق خبر: سناتور برنی سندرز، یکی از نامزدهای سابق انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در جمع حاضرین در دانشگاه دریک در ایالت آیووا گفت: من اینجا آمدم تا بگویم در انتخابات ریاست جمهوری به هیلاری کلینتون نامزد دموکرات‌ها رای دهید.

 وی افزود: من از مردم می‌خواهم تا براساس فهم  و آگاهی خودشان رای دهند اما فکر می‌کنم که این یک انتخابات بسیار مهم است. من معتقدم دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان فاجعه‌ای برای این کشور است اگر مسائل تاثیرگذار از جمله افزایش حداقل دستمزد، برابری، بازسازی تاسیسات زیربنایی، رشد و توسعه تامین اجتماعی ساخت دانشکده‌ها و دانشگاه‌های دولتی برای شما مهم است به هیلاری کلینتون رای دهید. این‌ها مسائل بسیار مهمی هستند و شک ندارم که کلینتون بهترین نامزد برای رسیدگی به این مسائل است. از سوی دیگر چیزی که باید بگوییم این است که آیا می‌خواهیم رئیس جمهوری چون ترامپ داشته باشیم که کمپینش بر پایه تعصب است و باعث تفرقه‌افکنی در بین ما می‌شود؟ نامزدی که هر روز به زنان حمله کرده و آنها را به سخره می‌گیرد فکر نمی‌کنم این نامزدی باشد که ما بخواهیم به عنوان رئیس جمهور انتخابش کنیم.

 برنی سندرز در ادامه گفت: من هفت نوه و چهار فرزند دارم. نمی‌خواهم آنها تحت ریاست جمهوری ترامپ بزرگ شوند. اگر از من بپرسند که برای ریاست جمهوری نامزد می‌شوم یا خیر می‌گویم بله اما در آن شکست می‌خورم و فکر می‌کنم بهترین کار این است که تلاش کنم تا هیلاری کلینتون به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود.

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید