تاثیرات مثبت حضور خارجی ها در بخش هتلداری | اتاق خبر
کد خبر: 375037
تاریخ انتشار: 17 مهر 1395 - 18:14
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی ایران به اتاق خبر گفت
حضور شرکت های خارجی و سرمایه گذاری آنها در بخش گردشگری می تواند تاثیرات مثبتی در کشور داشته باشد

اتاق خبر- گروه اقتصادی: رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی ایران تاثیر حضور شرکت های خارجی در بخش هتلداری و گردشگری کشور را مثبت ارزیابی کرد.

محمد حسن کرمانی رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی ایران در گفت و گو با اتاق خبر با اشاره به اظهار علاقه مندی سرمایه گذاران خارجی برای حضور در ایران و سرمایه گذاری در صنعت گردشگری کشور گفت: یکی از تاثیرات مثبت حضور سرمایه گذاران خارجی در ایران را می توان نشان دادن چهره مثبت از ایران به جهانیان دانست. حضور این سرمایه گذاران نشانگر وجود امنیت بالا در کشور است. ضمن این که باید به این نکته اشاره کرد که شرکت های  خارجی می توانند علاوه بر سرمایه با خود مسافر و گردشگر نیز بیاورند و این امر از هر جهت به نفع صنعت گردشگری کشور می باشد زیرا در حال حاضر یکی از مشکلات صنعت گردشگری کشور نبود گروه های  بازریابی خوب در خارج از کشور است.

کرمانی با اشاره به بحث استاندارهای هتلی و گردشگری در کشور گفت: علت تفاوت سیستم درجه بندی به هتل های کشور با استاندارد های بین المللی رای می توان در متفاوت بودن ضوابط درجه بندی در ایران و خارج از کشور دانست.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی ایران افزود: برخی به اشتباه ادعا می کنند که علت تفاوت سیستم ستاره دهی در ایران و خارج از ایران به دلیل عدم سرو الکل در هتل های ایران به دلیل رعایت مقررات و ضوابط مذهبی است. اما باید گفت که این امر در زمره خدمات جانبی هتل ها محسوب می شود که تاثیری در ستاره دهی ندارد.

وی با ذکر مثالی در این زمینه گفت: هتل های بزرگ در کشورهایی مانند عربستان سعودی و منطقه شارجه امارات متحده عربی وجود دارند که در آنها الکل سرو نمی شود و به اصطلاح جز مناطق خشک به حساب می آیند و بارهای این هتل ها تنها نوشیدنی های غیرالکلی برای مشتریان سرو می کنند.

کرمانی ادامه  داد: با این حال می توان بارهایی در هتل های ایران راه اندازی کرد که بتوانند شربت های سنتی و انواع دمنوش را به مشتریان عرضه کنند یا با اجرای موسیقی زنده برای هتل درآمد زایی کنند. متاسفانه به دلیل برخی ناآگاهی ها فضای بیشتر هتل های ایران فاقد کاربری درست هستند. حتی بسیاری از مراسم و مناسبت هایی که می توان در هتل ها برگزار کرد در اماکن دیگر و یا در حاشیه شهرها صورت می گیرد. در حقیقت می توان گفت که در ایران هتل ها درآمدی از بخش  لابی ندارند و به همین دلیل قیمت تخت های هتل در ایران بالاتر از کشورهای رقیب است.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی ایران با انتقاد از برخی دخالت ها و سو مدیریت ها در صنعت گردشگری و هتلداری کشور گفت: متاسفانه در بخش هتلداری افراد زیادی که تخصصی ندارند در این زمینه وارد شده و همین امر باعث زیانده شدن هتل ها در ایران است.

وی در مورد علت گران بودن برخی از خدمات هتلی در ایران مانند هزینه های شست و شوی لباس مشتریان هتل با دیگر خدمات گفت: هتل محل لوکسی است و ارائه خدمات در هتل به طور طبیعی در مقایسه با خدمات عمومی متفاوت و مشتری نیز این نکته را می داند و این امری متعارف است.

کرمانی اضافه کرد: فلسفه ایجاد یک نهاد اقتصادی تولید ثروت است و در غیر این صورت این کار بی فایده است. هتل نیز از این قائده مستثنی نیست هرچند که باید تلاش بیشتری برای کسب درامد و اتخاذ روش های نوین برای ارتقا خدمات را در دستور کار داشته باشد.

94105 ت

نظرات
حسامی
| |
2016-10-16 10:52:44
صحبت های خوبی بود اما امیدواریم وضعیت صنعت هتل داری در کشور بهبود پیدا کند.
حسامی
| |
2016-10-16 10:52:53
صحبت های خوبی بود اما امیدواریم وضعیت صنعت هتل داری در کشور بهبود پیدا کند.
asad
| |
2016-10-16 11:04:44
برخی از هتل ها معلوم نیست رو چه حسابی ستاره دادن بهشون. رفتیم یه هتل 4 ستاره تو لرستان اما خدماتش در حد 2 ستاره بود. کلا هرکی دستش اومده رفته یه هتل زده.
لیلا
| |
2016-10-16 11:06:36
پیشنهاد آقای کرمانی در مورد ایجاد بار های دمنوش و شربت خیلی خوب به نظر میاد. فکر می کنم در صورت اجرا بشه گردشگر ها و مسافران بیشتری رو جذب کرد
کاکرو
| |
2016-10-16 11:07:45
قیمت هتل ها تو ایران واقعا بالاست !
ADS
ADS
پربازدید