اگر یقین داشته باشیم کره جنوبی را می‌بریم، می‌بازیم | اتاق خبر
کد خبر: 375056
تاریخ انتشار: 18 مهر 1395 - 08:42
حاج‌رضایی:
کارشناس فوتبال ایران می گوید اگر ایران مقابل کره یقین داشته باشد که پیروز میدان است در نهایت بازنده می‌شود.

دیدار فوتبال تیم‌های ملی ایران و کره جنوبی

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، امیر حاج رضایی درباره پیروزی ایران مقابل ازبکستان، اظهار کرد: معتقدم علی‌رغم پیروزی که مقابل ازبکستان به دست آوردیم مشکلاتی داریم که در حال‌ حاضر زمان مناسبی برای پرداختن به آن مشکلات نیست. در حال‌ حاضر باید نکات مثبت تیم‌ ‌ملی را بیان کنیم تا تیم در مسیر درستی خودش را برای دیدار مقابل کره جنوبی آماده کند.

وی افزود: در حال‌ حاضر که فاصله اندکی تا دیدار مقابل کره جنوبی زمان باقی‌ مانده است، همه از جمله رسانه‌ها، کارشناسان و اهالی فوتبال  باید از تیم‌ ‌ملی حمایت کنند و اگر قرار است نقدی شود بهتر است این نقد بعد از دیدار برابر کره جنوبی مطرح شود. این را هم  باید بگویم گاهی اوقات نقد منصفانه خودش نوعی حمایت است.

این کارشناس فوتبال ایران ادامه‌ داد: من معتقدم که هیچ تیمی در دنیا کامل نیست. یعنی حتی تیم قهرمان جهان هم تیم کاملی نیست و ما هم از این قضیه مستثنی نیستیم. درست است که شاید تیم ما هم نواقص و یا مشکلاتی داشته باشد، اما شکافتن این مشکلات و پرداختن به آن را به بعد از بازی با کره جنوبی یعنی روز چهارشنبه به بعد می‌سپاریم. در حال‌ حاضر همان طور که گفتم تمام جامعه فوتبال باید از تیم‌ ‌ملی حمایت کنند ، زیرا این تیم با پیروزی که مقابل کره جنوبی به دست می آورد باعث خوشحالی مردم می‌شود.

وی ادامه‌ داد: به اعتقاد من سیستم دفاعی خودش فلسفه خاصی دارد و مولفه‌های خودش را دارد که البته عمیقا اعتقاد دارم که کارلوس کی‌روش که خودش یکی از بهترین مربیان دنیا است تمام این مولفه‌ها را می داند و نقاط ضعف و قوت سیستم دفاعی را نیز بلد است.

حاج رضایی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره این که ایران مدت‌هاست مقابل تیم‌های آسیایی متحمل شکست نشده است، گفت‌: فوتبال مثل یک قیچی است، می‌تواند باز شود و ما را قیچی کند و از طرفی هم می‌تواند بسته باشد و به ما لطمه‌ای نزند. بگذارید یک مثال دیگر بزنم وقتی بازیکنی از یک تیم اخراج می شود گاهی هم تیمی‌هایش انگیزه می‌گیرند تا با تلاش بیشتر بجنگند و 10 نفره تیم حریف را شکست بدهند. مثل کاری که کره جنوبی مقابل قطر انجام داد، اما بعضی اوقات هم تیم 10 نفره شکست می خورد. این که حالا ما مقابل تیم‌های آسیایی مدت ها است که شکست نخورده ایم چیز خوبی است، اما این را بدانید که اگر یقین داشته باشیم مقابل کره جنوبی پیروز می‌شویم، بازنده خواهیم شد. مطمئنا هیچ تیمی در دنیا نیست که اصلا نبازد. این چیزهایی است که مطرح می‌شود و مدت‌ها به تیم‌های آسیایی نباخته‌ایم یک بحث آماری است، شاید این برای کره‌ای ها انگیزه باشد تا برابر ما دو چندان تلاش کنند و به پیروزی برسند.

کارشناس فوتبال ایران در ادامه درباره این که عده ای قبور پیشکسوتان فوتبال ایران را تخریب کرده‌اند، گفت‌: این مسائل خارج از انسان دوستی است. واقعا واژه‌ای برای بیان این کار پیدا نمی‌کنم. گاهی اوقات آدم کارهایی را در جامعه می بیند که با خود می‌گوید که ای کاش می‌شد از انسان بودن استعفا داد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید