سفر سفیر صلح دوچرخه‌سوار ایرانی به چند کشور اروپایی | اتاق خبر
کد خبر: 375282
تاریخ انتشار: 19 مهر 1395 - 08:59
یک دوچرخه‌ سوار ایرانی با شعار "جهانی عاری از خشونت و افراطی‌گری" به کشورهای ترکیه، یونان، ایتالیا، سوییس، آلمان، هلند، بلژیک و فرانسه سفر کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، عبدالله مصباح با بیان این که از حدود 15 سال پیش به عنوان سفیر صلح و در راستای انتقال پیام عشق و محبت ملت ایران به نقاط جهان سفر کرده است، اظهار کرد: سال جاری نیز با پیام «جهان عاری از خشونت و افراطی‌گری» و در راستای انتقال پیام عشق و دوستی ملت ایران با همکاری و مساعدت یک شرکت بیمه‌یی و حمایت از پلنگ ایرانی این سفر را به همراهی پسرم حامد مصباح انجام دادم .

او با تشکر از حمایت‌های فدراسیون دوچرخه‌سواری و وزارت خارجه اظهار کرد: برای انجام این سفر در ابتدا از هفت استان داخلی کشور، تهران، البرز، قزوین، زنجان، آذربایجان شرقی و غربی عبور کرده و بعد از آن از طریق مرز بازرگان به کشورهای ترکیه، یونان، ایتالیا، سوییس، آلمان، هلند، بلژیک و فرانسه سفر کردیم.

مصباح با بیان این که این سفر حدود 2 ماه طول کشید، ادامه داد: در جریان این سفر در کشورهای مختلف علاوه بر این که مورد استقبال سفیران و رایزنان فرهنگی کشورمان قرار گرفتیم  در برخی از شهرها نیز با استقبال خوب مقامات محلی آن‌ها روبه‌رو شدیم  و نهال‌های درختی به نشانه صلح و دوستی در این نقاط کاشته شد.

عبدالله مصباح که مدت 15 سال است به طور حرفه‌یی به دوچرخه‌سواری در مسیرهای طولانی روی آورده است، تاکنون با عنوان‌های مختلف از جمله "خلیج همیشه فارس"، "حفاظت از محیط زیست"، "حمایت از کودکان سرطانی"، "حمایت از کودکان بی‌سرپرست یا بد سرپرست"، "حمایت از آبزیان دریای خزر"، "سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)" و... دور ایران و استان‌های مختلف را رکاب زده است.

وی با بیان این که از سال 1387 به افغانستان، بنگلادش و کشورهای آسیای شرقی رفتیم، اضافه کرد: از سال 2010 سفرمان را به کشورهای اروپایی آغاز کردیم و غیر از این که با عنوان سفیران صلح و دوست‌داران طبیعت با شعار «حفاظت از محیط زیست و زندگی سالم، شهر پاک برای همگان در سراسر جهان» رکاب می‌زدیم، کاشت 2010 نهال زیتون به عنوان نماد صلح را آغاز کردیم.

 

این جانباز جنگ تحمیلی با بیان این که سال 1393 نیز  سفرمان را با کاشت 14 نهال زیتون به نام امام خمینی (ره)  مزین کردیم، گفت: یک نهال را با حضور یادگار امام (ره) در مرقد مطهر امام (ره) کاشتیم، 12 نهال در مسیر سفر و نهال چهاردهم را هم روز 14 خردادماه در نوفل لوشاتو کاشتیم.

وی در ادامه گفت: هم‌چنین از اصحاب رسانه در داخل و خارج از کشور تشکر می‌کنم چرا که ما با همکاری و تلاش این عزیزان توانستیم پیام خود که نوع‌دوستی و صلح‌دوستی ملت بزرگ ایران است را به‌گوش جهانیان برسانیم و در ضمن لازم می‌دانم از همه کسانی که در این امر خطیر خداپسندانه و انسان‌دوستانه ما را همراهی کردند به خصوص خانواده‌ام تشکر کنم.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید