وضعیت واحدهای تولید سنتی روغن کنجد دزفول نگران کننده است | اتاق خبر
کد خبر: 375453
تاریخ انتشار: 20 مهر 1395 - 14:27
رئیس اداره استاندارد دزفول گفت: وضعیت واحدهای تولید سنتی روغن کنجد دزفول نگران کننده است که لازم است دراین باره تدابیری اندیشیده شود.

اتاق خبر: محمد اسماعیل شیخ در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دزفول که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: در رابطه با واحدهای تولید و عرضه سنتی روغن کنجد در دزفول نگرانی شدیدی وجود دارد.

وی افزود: چرا که مشخص شده این واحدها علاوه بر عدم رعایت نکات بهداشتی در نحوه تولید روغن ها به ادغام روغن های معمولی در روغن کنجد مبادرت می کنند که یک تقلب بزرگ است.

رئیس اداره استاندارد شهرستان دزفول با اشاره به وجود سه کارخانه صنعتی تولید روغن های کنجدی در دزفول گفت: این کارخانه ها نیاز شهرستان به روغن کنجد را کاملا تامین می کنند و نیازی به واحدهای تولیدی سنتی نیست .

شیخ با اشاره به عدم برخورداری  واحدهای سنتی تولید روغن کنجد دزفول از مجوز و پروانه، یادآور شد: همین امر موجب شده تا اداره تعزیرات حکومتی نتواند با آنها برخورد کند در حالی که حتی تبلیغات سراسر کذب این واحدهای سنتی نیز نیازمند برخورد است.

وی خواستار ورود و نظارت جدی مرکز بهداشت دزفول در روند فعالیت های این واحدهای تولید سنتی روغن کنجد شد و ادامه داد: پیشنهاد می کنیم این واحدها یا تعطیل شوند و یا با تحت پوشش نظارت های شبکه بهداشت قرار گرفتن، اقدام به اخذ پروانه کسب و رعایت موازین بهداشتی کنند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید