لزوم مدیریت مصرف آب شرب در پاییز و زمستان | اتاق خبر
کد خبر: 375460
تاریخ انتشار: 20 مهر 1395 - 16:18
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با توجه به پیش بینی اداره هواشناسی مبنی بر تأخیر بارندگی‌ها در فصل پاییز گفت: پیش بینی‌ها حاکی از آن است که بارندگی در فصل پاییز با تأخیر صورت می‌گیرد.

اتاق خبر:  هاشم امینی با اشاره به وضعیت بارش در اصفهان افزود: متأسفانه وضعیت بارش در اصفهان نامناسب است به همین دلیل مردم باید در فصول سرد سال هم مانند فصول گرم سال مصرف آب را به خوبی مدیریت کنند.

وی با بیان اینکه در ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی قرار داریم، خاطرنشان کرد: از مردم استان و به خصوص هیئت‌های عزاداری درخواست می‌شود با توجه به بحران کم آبی که در حوزه آب شرب وجود دارد سعی در مصرف بهینه آب کنند و از هر گونه مصرف بی‌رویه و غیرمتعارف آب جلوگیری کنند. همچنین از هیئت‌های عزاداری خواسته می‌شود عزاداران حسینی را ترغیب به مصرف صحیح آب در تمام روزهای سال نمایند تا فرهنگ صحیح آب در جامعه ترویج و نهادینه شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: سد زاینده رود آب شرب 85 درصد مشترکین آب در استان اصفهان را تأمین می‌کند به بیان دیگر می‌توان گفت آب مصرفی و شرب این جمعیت وابسته به میزان ذخیره آب سد زاینده‌رود و میزان بارش دارد، این در حالی است که تأخیر بارش در پاییز سال جاری تأمین آب مشترکین را با محدودیت مواجه کرده است.

منببع: ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید