کنترل مخالفان سوری بر پایگاه معنوی داعش در سوریه | اتاق خبر
کد خبر: 376112
تاریخ انتشار: 27 مهر 1395 - 00:00
مخالفان سوری اعلام کردند که توانسته‌اند شهرک دابق در شمال سوریه و شهرک احتمیلات را از کنترل داعش خارج کنند؛ اقدامی که شکستی ایدئولوژیک برای این گروه تروریستی محسوب می‌شود.

اتاق خبر:عملیات برای کنترل بر شهرک دابق و شهرک احتمیلات در شمال استان حلب از بامداد روز گذشته توسط شبه نظامیان مخالف سوری و با حمایت هوایی و توپخانه‌ای ارتش ترکیه آغاز شد و مخالفان وابسته به ارتش آزاد سوریه امروز اعلام کردند که توانسته‌اند این دو شهرک را به کنترل خود درآورند.

 اگرچه شهرک دابق از لحاظ موقعیت جغرافیایی و بزرگی اهمیت چندانی ندارد اما با توجه به باورهای داعشی‌ها این منطقه اهمیتی ایدئولوژیک برای آنها دارد. داعشی‌ها معتقدند که جنگ نهایی خیر و شر در منطقه دابق رخ خواهد داد و سپاه اسلام در نهایت در این منطقه بر سپاه کفر پیروز می شود. این منطقه در واقع برای داعشی‌ها مکانی مقدس محسوب می‌شود.

گروه تروریستی داعش براساس همین باور نیز نام تنها رسانه مکتوب خود که یک مجله با کیفیتی حرفه‌ای است را دابق گذاشته است.

سایت النشره گزارش داد که داعش شب گذشته از محله‌های اطراف دابق عقب‌نشینی کرد و ارتش آزاد مورد حمایت ترکیه توانست در این راستا بر دو روستای "حور النهر" و الصالحیة واقع در مسیر مارع و دابق تسلط یابد.

منابع سوری روز گذشته اعلام کردند که داعش بیش از هزار تن از نیروهای کارآزموده خود را به شهرک دابق فرستاده تا از سقوط آن به دست شبه نظامیان مخالف سوری جلوگیری کند که ظاهرا در این امر موفق نبوده است

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید