تکلیف سرمربی تیم ملی والیبال مشخص می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 376120
تاریخ انتشار: 27 مهر 1395 - 01:01
داورزنی:
رئیس فدراسیون والیبال در رابطه با مذاکره لوزانو با فدراسیون لهستان، گفت‌: من این مساله را تکذیب می‌کنم و هنوز هیچ قراردادی بین لوزانو و فدراسیون لهستان بسته نشده است.

به‌ گزارش اتاق خبر، به نقل از ‌ایسنا، محمدرضا داورزنی، رییس فدراسیون والیبال در حاشیه سمپوزیوم اقتصاد مقاومتی در ورزش، در خصوص مذاکره و قرارداد لوزانو، سرمربی تیم‌ ‌ملی والیبال با فدراسیون لهستان، اظهار کرد: من این موضوع را تکذیب می‌کنم و ما در حال بررسی عملکرد این مربی و نحوه اداره و مربیگری تیم هستیم. از سوی دیگر هم به دنبال یک برنامه چهار ساله هستیم و تمام تلاشمان بر این است که در  المپیک 2020 در جمع چهار تیم نهایی قرار بگیریم. اگر نتوانیم با لوزانو به این هدف مهم برسیم قطعا با وی دیگر قرارداد نخواهیم بست اما به‌ هر حال در حال بررسی عملکرد او بر اساس اهداف پیش‌بینی شده هستیم. اگر  به این جمع بندی برسیم که می‌توانیم با او در جمع چهار تیم برتر  المپیک قرار بگیریم، با وی ادامه خواهیم داد. اگر به نتیجه‌ لازم نرسیم قرارداد خود را منتفی خواهیم کرد.

وی ادامه‌ داد: همچنین اگر نیاز به دعوت مربی دیگری برای هدایت تیم‌ ‌ملی بزرگسالان باشد این کار را به زودی انجام خواهیم داد. ما یک برنامه 2+2  داریم یعنی ابتدا به فکر مسابقات قهرمانی جهان در سال 2018 هستیم و سپس  المپیک 2020 توکیو هستیم. تمام تلاشمان بر این است که با تیم‌های که توانسته اند به جمع چهار تیم برتر  المپیک برسند، برنامه‌ریزی خود را طبق آنها پیش ببریم.

رییس فدراسیون والیبال در ادامه سخنان خود، خاطر نشان کرد: این تیم‌ها یک الگو و شاخصی برای خود دارند که اگر بر اساس الگو و شاخص آنها پیش برویم متوجه خواهیم شد که در چه مسائلی دچار ضعف هستیم.

وی ادامه‌ داد: عجلهای برای تعیین تکلیف در خصوص سرمربی تیم‌ ‌ملی نداریم و با حوصله این موضوع را دنبال خواهیم کرد تا در چهار سال پیش‌رو کار را با خیال آسوده پیش ببریم.

رییس فدراسیون والیبال ‌اضافه کرد: ما در حال‌ حاضر هشت تیم ملی در فدراسیون داریم که ویترین فدراسیون، تیم‌ ‌ملی بزرگسالان است. کار این تیم پس از پایان لیگ داخلی  و در تاریخ بیست و پنجم اسفند ماه آغاز خواهد شد. قطعا چند ماه قبل از آن تکلیف کادرفنی مشخص خواهد شد.

وی در خصوص مشکلات مالی برخی از باشگاه‌ها و پرداخت ورودی، خاطر نشان کرد: مشکلاتی که برخی از باشگاه‌ها در عدم پرداخت مسائل مالی دارند، بخشی از آن به بازیکنان داخلی و بخش دیگر مرتبط با نفرات خارجی است یعنی کسانی که به عنوان سرمربی یا بازیکن به ایران می آیند. در این بخش فدراسیون موظف است دغدغه داشته باشد. مطمئنا تنها راه درآمدزایی بازیکنان داخل کشور  از طریق والیبال است و این‌ در حالی است که برخی از باشگاه‌ها تنها 10 درصد از قرارداد خود را پرداخت می‌کنند و در نهایت ما با مشکلاتی مواجه می شویم.

رییس فدراسیون والیبال عنوان کرد: باشگاهی که در سوپر لیگ حضور پیدا می‌کند، باید توانمندی مالی آن را نیز داشته باشد. باشگاهی که در پرداخت ورودی با مشکل مالی مواجه است،  ولی با کادرفنی و بازیکنانش قرارداد سنگینی می بنند، در کارش تناقض دارد. بر همین اساس نیز به باشگاه اعلام می‌کنیم که هر چه‌ سریع‌تر تکلیف خود را مشخص کنند.

وی ادامه‌ داد: ما بیش از چهار میلیارد تومان از باشگاه طلب داریم، اما امسال گفته ایم آنهایی که توانش را دارند می‌توانند در سوپر لیگ شرکت کنند. باشگاهی که از همان ابتدا دچار مشکل شده‌اند حضورش در سوپر لیگ امکان پذیر نیست. همچنین به سازمان لیگ تاکید کردم که کارت بازی برای آنهایی که تکلیف خود را مشخص کرده‌اند را صادر کنند.

داورزنی درباره موضوع نامه IOC به ایران در خصوص اصلاح اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی نیز، خاطر نشان کرد: ما در والیبال مشکلی نداشتیم و پنج سال پیش که اساسنامه خود را به فدراسیون جهانی فرستادیم بر همان اساس نیز کار خود را انجام دادیم. به نظر من چنین مسائلی موضوعات داخلی است و باید در داخل کشور حل و فصل شود. من رسانه‌ای شدن چنین مکاتباتی را نمی پسندم و در ‌عین ‌حال نمی‌توان نقش دولت را نیز انکار کرد.

رییس فدراسیون والیبال در ادامه گفت‌: دولت نقش نظارتی بر فدراسیون‌ها دارد. بسیاری از مجموعه های ورزشی دولتی هستند، ولی دولت حق دخالت ندارد. طی 10 سالی که من رییس فدراسیون بودم دولت نقش نظارتی داشته است و هیچ گاه نشده است که در مسائل داخلی دخالتی داشته باشد. این که ما بخواهیم بر طبل چنین موضوعاتی بکوبیم و آنها را به این شکل عنوان کنیم برای ورزش کشور مناسب نیست.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید