افزایش صرفه جویی فولکس واگن در پی رسوایی آلایندگی | اتاق خبر
کد خبر: 376178
تاریخ انتشار: 27 مهر 1395 - 08:03
خودروساز آلمانی فولکس واگن به دلیل هزینه‌های سرسام آور رسوایی تقلب دیزلی، قصد دارد صرفه جویی در هزینه‌ها و مخارجش را افزایش دهد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، مجله "اتوموبیل ووچه" به نقل از منابع آگاه گزارش داد ماتیاس مولر، مدیرعامل گروه خودروسازی فولکس واگن در یک نشست داخلی خواستار کاهش ۱۰ درصدی هزینه‌ها و مخارج در بودجه سالانه برای سال ۲۰۱۷ شده است.

به گفته منابع آگاه، مولر گفته است صرفه جویی‌ها سنگین بوده و بدون سختی نخواهند بود و تاثیرات این بحران در سالهای آینده به محدودیتهایی که ما می توانیم تحمل کنیم بستگی دارد.

وی همچنین عنوان کرده است این اتفاق در زمانی روی داده که فولکس واگن باید پولش را برای تطبیق با تغییرات ساختاری در صنعت خودرو صرف کند.

بر اساس گزارش رویترز، رسوایی آلایندگی دیزلی میلیاردها یورو برای فولکس واگن هزینه داشته و باعث شده مذاکرات میان مدیریت و کارمندان درباره توافق کاهش هزینه برای برند فولکس واگن ادامه داشته باشد.

هیات نظارت فولکس واگن قرار است ۱۸ نوامبر برای اهداف هزینه جدید درباره محصولات، کارخانه و تجهیزات برای سالهای آینده دیدار کند.

فولکس واگن که بزرگترین خودروساز اروپاست، در سپتامبر سال ۲۰۱۵ اقرار کرد در بیش از ۱۱ میلیون خودرو دیزلی در سراسر جهان از جمله بعضی از مدلهای دیزلی به فروش رفته در آمریکا، نرم افزاری نصب کرده که میزان آلایندگی اکسید نیتروژن آنها را کمتر از سطح واقعی نشان می‌دهد.

این نرم افزار در زمان انجام تست، کنترلهای آلایندگی را فعال و در زمان رانندگی معمولی آنها را غیرفعال می‌کند تا میزان آلایندگی را کمتر از سطح واقعی نشان دهد. این شرکت در پی افشای این رسوایی با میلیاردها دلار هزینه فراخوان، خسارت و جریمه در کشورهای مختلف دنیا مواجه شده است.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید