سلیمانی: کامرانی فر باید مراقب داورسوزی باشد | اتاق خبر
کد خبر: 376294
تاریخ انتشار: 27 مهر 1395 - 19:32
ندیدن سه پنالتی در بازی‌های سرخابی‌ها حادثه بزرگی است
هفته هشتم لیگ برتر با اتفاقات ریز و درشت داوری همراه بود که برخی از این حوداث از نظر یک کارشناس داوری، ریشه در صحبت های مربیان در هفته های قبل داشت.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، حیدر سلیمانی اظهار کرد: بازی پرسپولیس و نفت و عدم تشخیص دو پنالتی به نفع هر دو تیم از سوی داور بین المللی حادثه بزرگی است. بازی سیاه جامگان و استقلال و باز هم تشخیص ندادن پنالتی سیاه جامگان و  بعضی از خطاهایی که در جریان بازی تشخیص داده نشد نیز مساله قابل توجهی است.
او افزود: البته قابل ذکر است که استفاده از داوران جوان در بازی های پخش زنده پیامد خواهد داشت. کامرانی‌فر رییس جوان دپارتمان داوری باید مراقب باشد که شجاعت در استفاده از داوران جوان کار دستش ندهد و موجب نشود که استعدادهای جوان را، کشف نکرده بسوازنیم. بازی های بزرگ داوران بزرگ مثل مرادی، رفیعی، مظفری زاده و غیره را به خداحافظی واداشت.
سلیمانی در ادامه گفت: همانطور که به بازیکن اخطار می دهیم و باید در طول بازی از او مراقبت کنیم به همین شکل باید از داوران جوان هم مراقبت شود. کامرانی فر باید صحبت های مربیان را جدی بگیرد و به قول فرهاد کاظمی باخت و ارنج بد یک تیم به داور آسیب نمی رساند ولی قضاوت داور حتما سرنوشت ساز خواهد بود و قضاوت خوب و بد داوران مستقیما به عملکرد رییس دپارتمان داوری برخواهد گشت.
این کارشناس داوری افزود: عدم تشخیص خطاهایی که پیامدش پنالتی است و مطابق با قانون جدید باید جریمه شود، داوران را مکررا در این هفته و هفته های قبل دچار مشکل کرده و در این زمینه آموزش داوران باید به طور جدی دنبال شود تا قوانین جدید دست و پا گیر داوران نشود.
او اضافه کرد: استفاده از فغانی در بازی خارج از خانه تراکتورسازی ناشی از زیرکی کامرانی فر است که در واقع هواداران تراکتورسازی بر این گمان نباشند که این داور مطرح بین المللی هرگز برای آنها قضاوت نخواهد کرد. شعارهای بعضی از تماشاگران علیه داوران و فغانی دیگر نخ نما شده و این فرهنگ ناپسند هرگز جواب نخواهد داد همانطور که برخی از مربیان تمایل دارند که برخی از داوران برای آنها قضاوت کنند.
سلیمانی افزود: داوران هم باید بدانند که هنگام اخطار و اخراج، سینه به سینه بازیکنانی که در اوج عصبانیت هستند قرار نگیرند تا برخی از صحنه های ناگوار در فوتبال را شاهد نباشیم. دقیقه ۶۵ بازی پرسپولیس و نفت مصداق صحنه هایی است که باید آموزش جدی داده شود. کامرانی فر باید با استقلال فکری در تصمیم گیری و فارغ از تحت تاثیر بودن از ارکان اجرایی فدراسیون نسبت به چیدمان داوری با نیروهای موثر و با دانش اقدام کند.
انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید