پای رئیس فدراسیون کره به میان آمد | اتاق خبر
کد خبر: 376521
تاریخ انتشار: 28 مهر 1395 - 16:56
اختلاف در اردوی کره ای ها؛
رئیس فدراسیون فوتبال کره‌جنوبی از هواداران خواسته در آستانه بازی با ازبکستان به حمایت از سرمربی آلمانی تیم ملی این کشور بپردازند. این درخواست به دنبال شعله ور شدن اختلافات مطرح شده است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، کره جنوبی هفته گذشته نخستین شکست خود در رقابتهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ را مقابل ایران متحمل شد. این تیم اکنون با دو برد، یک تساوی و یک شکست در جایگاه سوم گروه A قرار دارد. در این گروه تیم های ایران، ازبکستان، چین، قطر و سوریه برای راهیابی به جام جهانی تلاش می کنند.

دو تیم صدرنشین هر گروه به صورت مستقیم راهی جام جهانی می شوند و تیم های سوم هر گروه به پلی آف می روند. کره جنوبی در مسابقه بعدی خود در تاریخ ۱۵ نوامبر (۲۵ آبان) باید در پنجمین دیدار خود به مصاف ازبکستان برود.

«چونگ مونگ - گیو» گفت بابت نتایج ضعیف این تیم در رقابتهای مقدماتی جام جهانی متاسف است اما هنوز برای ناامید شدن خیلی زود است.

وی در نشست خبری که در سئول برگزار شد، اظهار داشت: رقابتهای مقدماتی جام جهانی هرگز آسان نبوده است. ما فقط چهار بازی از ۱۰ بازی تیممان را انجام داده ایم. از آنجایی که بازی با ازبکستان بسیار پراهمیت است، من از هواداران و رسانه ها می خواهم حمایت خود را از کادر مربیگری تیم، بازیکنان و تیم ملی نشان دهند.

پس از شکست مقابل ایران، اولی اشتیلیکه اظهاراتی جنجالی را مطرح کرد و گفت کره از این جهت باخت چون مهاجمی مثل «سباستین سوریا» نداشته است. اگرچه این مربی آلمانی بعدا اظهارات خود را تلطیف کرد و گفت که سوء تعبیر صورت گرفته است. اما این موضوع آتش انتقادات را شعله ور کرد و بعضی ها خواستار برکناری این مربی شدند.

چونگ که از سال ۲۰۱۳ ریاست فدراسیون فوتبال کره جنوبی را بر عهده دارد گفت اشتیلیکه نسبت به کره عشق و احساس دارد. وی گفت سرمربی کره جنوبی از آنجایی که فردی غربی است با آسیایی ها اختلاف فرهنگی دارد که این امر موجب سوء تفاهم شده است.

وی گفت: در فرهنگ غربی امری عادی است که یک مربی شرایط بازی را به صورت جزء به جزء توضیح دهد اما ما اینجا عادت داریم که مربی تیم پس از شکست از ما عذرخواهی کند و درباره مسئولیت های خودش حرف بزند. در کره جنوبی ما یک مربی مثل پدر می خواهیم در حالیکه یک مربی در کشورهای غربی به مانند یک کارشناس است.

چونگ همچنین گفت می داند بین مربی و بازیکنان تیم مشکل ارتباطی وجود دارد. همچنین این را هم گفت که اعضای تیم ملی باید برای حل مشکلات ، گفتگوهای بیشتری با هم داشته باشند.

رئیس فدراسیون کره افزود: اشتیلیکه اکنون اختلافات فرهنگی را می شناسد. او به انتقاداتی که از جانب هواداران و رسانه ها مطرح می شود گوش می دهد. من اطمینان دارم که ما در دیدار بعدی نمایش بهتری خواهیم داشت.

اشتیلیکه در سال ۲۰۱۴ قراردادی چهارساله با فدراسیون فوتبال کره منعقد کرد با این هدف که تیم ملی این کشور را به جام جهانی ۲۰۱۸ ببرد. چونگ گفت الان زمان مناسبی برای تغییر مربی نیست.

وی گفت: فکر می کنم برای همه بهتر است که از تیم ملی حمایت کنیم  به جای اینکه آن را بکوبیم. آنچه در حال حاضر اهمیت دارد بازی بعدی ما با ازبکستان است. ما د رآن بازی به یک نتیجه خوب دست خواهیم یافت.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید