پروتون هم شاسی بلند ساخت | اتاق خبر
کد خبر: 376585
تاریخ انتشار: 28 مهر 1395 - 22:59
قرار است در سال 2017 این مدل با ساختار یک شاسی‌بلند به ناوگان خودروهای آسیایی که بر پایه سوزوکی ساخته می‌شوند، اضافه شود

به گزارش اتاق خبر به نقل از تارنمای خودرویی"پول تان"، مقامات رسمی و ارشد این کمپانی توسعه فعال یک شاسی‌بلند را در دست کار دارند که جزئیات زیادی از آن منتشر نشده است. اما می‌توان گفت این شاسی‌بلند براساس فرمت سوزوکی ویتارا ساخته می‌شود.

این 2 شرکت در حال حاضر همکاری فعالی را با یکدیگر دارند و در گذشته نیز برای ارتقاء مینی‌ون شخصی سوزوکی ارتیگا تلاش زیادی کرده‌اند. اینک این احتمال بسیار زیاد است که پروتون از این معامله و شراکت بیشترین بهره‌ را برای ساخت شاسی‌بلند جدید خود ببرد.

2017 سال شاسی‌بلندهای پروتون

اگر شاسی‌بلند پروتون براساس مدل ویتارا ساخته شود، می‌توان انتظار همان موتور را برای این خودرو نیز داشت. در واقع می‌توان گفت شاسی‌بلند این خودرو به یک موتور بنزینی 1.6 لیتری با توان 118 اسب بخار و گشتاور 156 نیوتن‌متر مجهز می‌شود که به صورت استاندارد امکان هماهنگی با یک جعبه انتقال قدرت 6 سرعته را دارد.

از طرفی مدل‌های دیگری از این خودرو می‌توانند، به یک موتور 1.4 لیتری توربوشارژ از نسخه ویتارا S با گشتاور 220 نیوتن‌متر و توانی بیش از 140 اسب بخار ساخته شوند.

2017 سال شاسی‌بلندهای پروتون

به نظر می‌رسد بیشتر مدل‌های این شاسی‌بلند پروتون مانند مدل‌های کنونی در بازار خانگی یعنی مالزی به فروش برسد. اما احتمال دارد این مدل بتواند راه خود را به بازارهای استرالیا، انگلیس و آمریکا جنوبی باز کند.

94105

منبع: عصرایران

نظرات
ADS
ADS
پربازدید