شورای پول و اعتبار بر تکمیل طرح ملی انتقال حساب‌های دولتی به بانک مرکزی تاکید کرد | اتاق خبر
کد خبر: 376598
تاریخ انتشار: 29 مهر 1395 - 00:58
شورای پول و اعتبار بر تسریع در تکمیل طرح ملی انتقال حساب‌های دولتی به بانک مرکزی تاکید و از دست اندرکاران این طرح تقدیر کرد.

اتاق خبر: در یک هزار و دویست و بیست و چهارمین جلسه شورای پول و اعتبار، گزارش بانک مرکزی در مورد فرایند و پیشرفت طرح ملی انتقال حساب‌های دولتی به بانک مرکزی مطرح شد. 

در این جلسه اعضای شورای پول و اعتبار با اعلام پشتیبانی کامل از برنامه‌های در حال اجرا، با توجه به اثر وسیع و عمیق اجرای این طرح بر شفاف سازی و نظارت کامل خزانه داری کل کشور به منظور دریافت ها و پرداخت‌های دولت، دسترسی حداکثری و به موقع دولت به درآمدهای خود، جلوگیری از سوء استفاده از منابع دولت و رفع اثرات سوء رسوب این وجوه در بانک های تجاری بر کارایی سیاست‌های پولی و همچنین به کارگیری تمام منابع بانک مرکزی برای تسریع در تکمیل این طرح تاکید و از دست اندر کاران آن تقدیر کرد.

گفتنی است طرح ملی انتقال حساب‌های دولتی به بانک مرکزی با توجه به ابعاد گسترده و متعدد حساب‌های مورد نظر، طرحی حاکمیتی به شمار می‌آید و توسط توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و وزارت امور اقتصادی و دارایی در دست اقدام و پیاده‌سازی است.

این طرح به استناد اصل 53 قانون اساسی، مواد 10 و 12 قانون پولی و بانکی، 76 قانون محاسبات عمومی، 22 قانون عملیات بانکی بدون ربا (بهره)، 5 آئین‌نامه اجرایی فصل پنجم قانون عملیات بانکی بدون ربا (بهره) و با توجه به مفاد ماده‌ 94 قانون برنامه پنجم توسعه‌ کشور و دستورالعمل مربوطه در تاریخ 1391.7.25 به تصویب شورای پول و اعتبار رسیده است.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید