آغاز اجرای آتش‌بس ۷۲ ساعته در یمن | اتاق خبر
کد خبر: 376787
تاریخ انتشار: 30 مهر 1395 - 02:42
فرماندهی نیروهای ائتلاف عربی آغاز اجرای آتش‌بس ۷۲ ساعته در یمن را از نیمه‌ شب پنجشنبه بنا به اعلام سازمان ملل و موافقت دولت مستعفی و استقبال انصارالله اعلام کرد، این در حالی است دو طرف همدیگر را به نقض آتش‌بس متهم کردند.

اتاق خبر: فرماندهی ائتلاف متجاوز عربی اعلام کرد، توافقنامه آتش‌بس را اجرا کرده است اما در عین حال حق‌هایی را برای خود محفوظ نگه داشته اشت که از جمله آن پاسخگویی به هر گونه تحرکات انصارالله و نیروهای وابسته به علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهور سابق یمن در هر نقطه‌ای است.

این ائتلاف همچنین بر ادامه پروازهای جاسوسی و ممنوعیت پروازها و ممنوعیت رفت‌و آمد دریایی تاکید کرده است.

اما در پی اعلام اجرای توافق آتش‌بس هر دو طرف یکدیگر را به نقض آتش‌بس متهم کردند. شبکه الجزیره مدعی شد، انصارالله و نیروهای علی عبدالله صالح در ساعات اولیه صبح پنجشنبه با بمباران مناطق مسکونی و مقرهای نیروهای منصور هادی آتش‌بس را نقض کردند.

شبکه المسیره وابسته به انصارالله نیز گزارش داد که جنگنده‌های سعودی شب گذشته حملاتی را به صنعا و دیگر استان‌ها داشتند که خسارات مالی زیادی بر جای گذاشت.

این حملات در صنعا در منطقه شاهر بود، در استان حدیده دو حمله به ساختمان فرماندهی دریایی و در استان صعده حملاتی به پل وادی برکان پل ارتباطی بین سفیان و صعده صورت گرفت که موجب تخریب پل شد.

خبرنگار الجزیره در یمن اعلام کرده بود که در زمان شروع آتش‌بس در نیمه‌شب گذشته جبهه‌های جنگ شاهد آرامش شکننده بوده است.

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید