تدبیر نیروهای عراقی برای جلوگیری از فرار داعش از «موصل» | اتاق خبر
کد خبر: 376937
تاریخ انتشار: 30 مهر 1395 - 12:45
نیروهای مشترک عراقی در راستای عملیات آزادسازی شهر موصل و برای بستن راه فرار تروریست های تکفیری داعش، نیروهای بیشتری را در دو محور مستقر کرده اند.

به گزارش اتاق خبر  به نقل از شبکه خبری العالم، نیروهای مشترک عراقی در راستای عملیات آزادسازی شهر موصل و برای بستن راه فرار تروریست های تکفیری داعش، نیروهای بیشتری را در دو محور مستقر کرده اند.

بر اساس این گزارش، محور اول منطقه القیاره در جنوب شهر موصل است که همزمان با افزایش تعداد نیروهای بسیج مردمی در این محور، پیشروی نیروهای ارتش به سوی موصل همچنان ادامه دارد.

محور دوم نیز غرب موصل در نزدیکی شهر تلعفر است. بسیج مردمی می خواهد با استقرار در غرب موصل عملیات این منطقه را به دست بگیرد. 

نیروهای بسیج مردمی در غرب موصل عملیاتی را برای مسدود کردن مسیرهای پشتیبانی داعش و جلوگیری از فرار سرکردگان و عناصر این گروه به سوی سوریه اجرا خواهند کرد، به عبارت دیگر ارتباط موصل با خاک سوریه را  قطع خواهند کرد.

فرماندهان بسیج مردمی پیش بینی می کنند که عملیات آنها در غرب موصل سخت و سنگین خواهد بود؛ زیرا قطع ارتباط موصل با خاک سوریه و جلوگیری از فرار داعشی ها کار آسانی نیست؛ چون طول محور عملیاتی بسیج مردمی از خاک سوریه تا شهر تلعفر حدود ۱۲۰ تا ۱۳۰ کیلومتر و از این شهر تا مرکز موصل ۶۵ کیلومتر است.

محور عملیاتی بسیج مردمی طولانی ترین محور عملیاتی است و مناطقِ واقع در این محور مناطقی مرزی و پهناور است که همین امر جنگ بسیج مردمی با داعش را سخت تر و طولانی تر خواهد کرد.

94105

منبع: مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید