بیش از نیمی از پنالتی‌ها در لیگ قهرمانان تبدیل به گل نشدند | اتاق خبر
کد خبر: 376983
تاریخ انتشار: 1 آبان 1395 - 04:57
بیش از ۵۰ درصد پنالتی‌ها در این فصل لیگ قهرمانان از خط دروازه‌ها عبور نکردند.

آنتوان گریزمان

به‌ گزارش ‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در چند سال اخیر در لیگ قهرمانان اروپا ضربات پنالتی‌ کمتر خطر ساز شدند و اغلب بازیکنان آن‌ها را تبدیل به گل نکردند. در این فصل لیگ قهرمانان اروپا از ۱۹ پنالتی‌ گرفته شده تنها ۹ پنالتی از خط دروازه‌ها عبور کرده است. یعنی تنها ۴۷.۳۷ درصدشان به گل تبدیل شده است. آخرین هفته‌ لیگ قهرمانان مثال خوبی برای این موضوع است. نیمار، لاکاتزه و اینسینیه نتوانستند دروازه حریفانشان را از فاصله یازده متری باز کنند و تنها آندره سیلوا و رادوویچ از نقطه پنالتی‌ گلزنی کردند. سه بازیکنی که نتوانستند پنالتی‌هایشان را تبدیل به گل کنند در کنار بازیکنانی همچون آنتوان گریزمان، لوسیانو ویتو، داوی پروپر، آندرس گواردادو، موسی دمبله، لودوین آئوگوستینسون و کاسمین موتی قرار گرفتند.

این آمار نسبت به فصل گذشته بدتر شده است. در فصل پیش از ۴۳ پنالتی‌ گرفته شده تنها ۲۵ ضربه به گل تبدیل شد، یعنی ۵۸.۱۴ درصد . برخی از این ضربات در لحظات حساس بازی از خط دروازه‌ها عبور نکرد. پنالتی‌ گریزمان در فینال میلان نمونه‌ای از آن‌ها است. در سال‌های اخیر بهترین آمار در این رابطه به فصل ۱۵- ۲۰۱۴ باز می‌گردد، جایی که از ۳۹ ضربه ۳۱ شوت وارد دروازه‌ها شد، یعنی ۷۹.۴۹ درصد ضربات از خط دروازه ها عبور کرد.

نقش دروازه‌بان‌ها در تبدیل نشدن ضربات به گل تعیین کننده است. در میان دروازه‌بانان جهان دیگو آلوس (دروازه‌بان والنسیا ) بهترین عملکرد را مهار پنالتی داشته است. از ۴۱ ضربه‌ای  که به سمت دروازه‌اش زده شده، ۱۹ بار توپ را مهار کرده و تنها ۲۰ ضربه از خط دروازه‌اش عبور کرده است.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید