فعالیت تجاری در مناطق آزاد جایگزین تولید شد | اتاق خبر
کد خبر: 377055
تاریخ انتشار: 1 آبان 1395 - 11:23
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در مناطق آزاد، فعالیت‌های تجاری بر تولید غلبه کردند به طوری که صنایع و کارگاه‌ها در این مناطق در رکود به سر می‌برند.

اتاق خبر: عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در خصوص مناطق آزاد اظهار داشت: مناطق آزاد باید برون‌محور باشند و با استفاده از اقتصاد داخلی و فعالیت‌های دانش‌بنیان و احیای صنعت توریسم به خصوص در بخش درمانی بتوانند در اقتصاد کشور نقش‌آفرینی کنند.

مجید کیانپور ادامه داد: ما باید با استفاده از ظرفیت مناطق آزاد، صنعتگران و تولیدکنندگان را به سرمایه‌گذاری و فعالیت ترغیب کنیم تا کالای خود را در آنجا تولید و از همان منطقه به سایر کشورها صادر کنند ولی اگر عکس این اتفاق صورت بگیرد یعنی ما نتوانستیم به وظیفه خود عمل کنیم.

نماینده مردم درود در مجلس شورای اسلامی‌تصریح کرد: با گذشت سه سال از ریاست ترکان بر منطقه آزاد باید شاخص‌های مختلفی مورد بررسی قرار بگیرد تا مشخص شود که آیا فعالیت‌های ایشان مثبت بوده یا خیر؟ به نظر من فعالیت‌های تجاری بر تولیدی در این مناطق غلبه کردند به طوری که صنایع و کارگاه‌ها در این مناطق در رکود به سر می‌برند.

وی ادامه داد: اکنون این مناطق تبدیل به محلی برای ورود کالا شده است که ما باید با رویکرد دانش‌بنیان‌محور وبا کمک گرفتن از معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور و جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی از ظرفیت این مناطق استفاده کرده و آنها را تبدیل به پایگاه‌های صادراتی کنیم.

کیانپور با اشاره به فعالیت‌های جزیره کیش گفت: این جزیره تبدیل به محلی برای گردشگران داخلی شده است. به طوری که شهروندان با یک استراحت سه روزه به آنجا می‌روند اقدام به خرید کالاهای خارجی کرده و برمی‌گردند. این در حالی است که کیش ظرفیت خوبی برای حضور شرکت‌های خارجی و برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی دارد و می‌توان با تدوین دو برنامه پنج‌ساله این محل را تبدیل به یکی ازمراکز  ارزآور  برای کشور کرد.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید