ترکیه همچنان مقصد اول گردشگران ایرانی | اتاق خبر
کد خبر: 377093
تاریخ انتشار: 1 آبان 1395 - 15:48
محمد حسن کرمانی در گفت و گو با اتاق خبر اعلام کرد
بی نیاز بودن مسافرت به ترکیه به ویزا و هزینه پائین باعث شده است که ترکیه تبدیل به مقصد اول گردشگری ایرانیان شود.

اتاق خبر- گروه اقتصادی: همواره مسافرت به خارج از کشور برای ایرانیان از اهمیت بسیاری  برخوردار بوده است و علیرغم اینکه به دلایلی مانند مشکلات ویزایی امکان سفر راحت به اقسی نقاط جهان فراهم نیست اما سفرهای خارجی بخش مهمی از زندگی گردشگران ایرانی را تشکیل می دهند. در میان این کشور ها، ترکیه به عنوان یکی از مقاصد جذاب برای گردشگران ایرانی مطرح است و به دلیل نیاز نداشتن اتباع ایرانی به ویزا،فاصله نزدیک و قیمت های نسبتا مناسب، ترکیه تبدیل به مقصد اول گردشگری ایرانیان شده است.

در این زمینه رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی ایران ترکیه را مقصد اول گردشگری مسافران ایرانی اعلام کرد.

محمد حسن کرمانی رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی ایران در گفت و گو  با اتاق خبر با اشاره به میزان سفرهای مردم به ترکیه این کشور را مقصد اول مسافران ایرانی دانست و گفت: تا چند ماه پیش ترکیه به عنوان مقصد اول مسافرت های خارجی مطرح بود. علیرغم اینکه مشکلات بسیاری برای صنعت گردشگری ترکیه به دلیل مسائل سیاسی چند ماه اخیر به وجود آمد اما این کشور به دلیل ارزان قیمت بودن و نیاز نداشتن به ویزا همچنان انتخاب اول ایرانی ها است.

کرمانی ادامه داد: در ترکیه نگاه به صنعت گردشگری بسیار متفاوت از ایران است. در حقیقت ترک ها برخلاف ایرانی ها به صنعت گردشگری به عنوان صنعتی جانبی نگاه نمی کنند و برای این صنعت برنامه های مدون و معینی دارند. به همین دلیل صنعت گردشگری این کشور در حال پیشرفت است. با این حال دفاتر ارائه دهنده تور های مسافرتی در مورد مسائل امنیتی در کشور ترکیه به مسافران هشدارهای لازم را می دهند.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی ایران در مورد دفاتر غیرمجاز مسافرتی گفت: متاسفانه بیشترین شکایات مردم از خدمات تورها مربوط به این دفاتر است که به صورت غیرمجاز فعالیت می کند. در حال حاضر آماری در مورد تعداد این دفاتر در دسترس نیست اما مردم باید همواره جانب احتیاط را داشته باشند و حتما از دفاتر دارای مجوز خواستار ارائه خدمات مسافرتی باشند.

وی در مورد اخباری که در مورد احتمال لغو روادید میان ایران و روسیه منتشر شده است گفت: به طور حتم این کار باعث افزایش گردشگران بین دو کشور خواهد شد. ویزا و مراحل دریافت آن به دلیل هزینه ها و مدت زمانی که برای دریافت آن صرف می شود از جمله عواملی است که باعث ایجاد مانع بر سر راه گردشگری خواهد شدو با این حال باید منتظر ماند تا نتایج این اقدام به طور کامل مشخص شود.

94105 ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید