هشدار اتحادیه عرب نسبت به تجاوزات صهیونیست‌ها علیه ملت فلسطین | اتاق خبر
کد خبر: 377421
تاریخ انتشار: 3 آبان 1395 - 15:01
اتحادیه عرب نسبت به عواقب و پیامدهای خطرناک نقض قوانین بین‌المللی و حقوق بشر توسط رژیم صهیونیستی و بکارگیری زور و سلاح برای پیشبرد اهداف و خواسته‌های خود در راستای نابودی مسأله فلسطین هشدار داد.

اتاق خبر: سعید ابو علی معاون دبیر کل اتحادیه عرب در امور فلسطین و اراضی اشغالی عربی در سخنانی در نشست کمیته برنامه‌های آموزشی دانشجویان عرب در اراضی اشغالی تصریح کرد که آموزش در فلسطین با چالش‌ها و موانع زیادی مواجه است و رژیم صهیونیستی به هر شیوه‌ای درصدد تعطیلی آموزش در اراضی فلسطینی به ویژه مناطق موسوم به "ج"، اغوار و بخش‌های قدیمی قدس و الخلیل و دور کردن فلسطینیان از علم و دانش است.

سعید ابو علی اظهار داشت که رژیم صهیونیستی عملا قوانین بین‌المللی را زیر پا می‌گذارد و همچنان به محاصره غزه، مصادره اراضی فلسطینیان، یهودی‌سازی قدس، ساخت دیوار نژادپرستانه، بازداشت گسترده فلسطینیان و تخریب خانه‌های آنان ادامه می‌دهد تا وضعیت اقتصادی و اجتماعی رقت‌باری را بر آنان تحمیل کند و رنج و محنت‌های آنان را هر روز بیشتر از دیروز کند که این مسأله تأثیراتی مستقیم بر تمامی بخش‌های زندگی فلسطینیان از جمله بخش آموزش داشته است.

ابو علی تصریح کرد که تلاش های رژیم صهیونیستی برای تأثیرگذاری بر روند آموزش در قدس و حذف دروس و تغییر شیوه‌های آموزشی همچنان ادامه دارد و این تجاوزات چالشی جدی مقابل توافقنامه‌ها و معاهدات بین‌المللی به ویژه کنوانسیون چهارم ژنو است.

وی خاطرنشان کرد که رژیم صهیونیستی به هر شیوه‌ای در پی یهودی‌سازی شیوه های آموزشی در قدس اشغالی در راستای یهودی سازی قدس شریف است.

معاون دبیرکل اتحادیه عرب در امور فلسطین و اراضی اشغالی عربی بار دیگر از قطعنامه یونسکو پیرامون قدس استقبال کرد و گفت که این اقدامی تاریخی پیرامون قدس و مقدسات اسلامی آن و بیانگر حق مسلم ملت فلسطین در مسجد مبارک الاقصی و قدس شریف است.

سعید ابو علی در ادامه با تأکید بر این که مسجد الاقصی تنها متعلق به مسلمانان است، نسبت به تجاوزات و جنایت‌های رژیم صهیونیستی در نوار غزه و ادامه محاصره دریایی و زمینی این منطقه و جداسازی کلی آن از کرانه باختری و دنیای خارج هشدار داد.

ابو علی تصریح کرد که محاصره نوار غزه اوضاع اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی فاجعه‌باری را برای ساکنان این منطقه به بار آورده است؛ به گونه‌ای که وضعیت معیشتی بیش از دو میلیون فلسطینی در این منطقه روز به روز بدتر می‌شود.

وی تاکید کرد که مسأله فلسطین به رغم تمامی مشکلات، بحران‌ها و تحولات منطقه‌ای باید همچنان مسأله مرکزی و محوری امت اسلامی و عربی باشد و همه باید از ملت فلسطین در تمامی عرصه‌های مادی، معنوی و سیاسی حمایت کنند. آموزش در فلسطین یکی از بخش‌هایی است که نیازمند توجه و حمایت ویژه است.

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید