اجرای طرح‌ها و پروژه‌های سرمایه‌گذاری «تولید نیروی برق حرارتی» | اتاق خبر
کد خبر: 377452
تاریخ انتشار: 3 آبان 1395 - 12:39
اسحاق جهانگیری مصوبه هیئت وزیران درباره انتقال بدهی شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی برای اجرای طرح‌ها و پروژه‌های سرمایه‌گذاری به حساب بدهی دولت را برای اجرا ابلاغ کرد.

اتاق خبر: اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، مصوبه هیئت وزیران درباره انتقال بدهی شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی برای اجرای طرح ها و پروژه های سرمایه گذاری به حساب بدهی دولت را برای اجرا ابلاغ کرد.متن مصوبه هیئت وزیران به شرح زیر است:

۱- مبلغ شصت و دو هزار و پانصد و نود و سه میلیارد و چهارصد و نه میلیون (۰۰۰ر۰۰۰ر۴۰۹ر۵۹۳ر۶۲) ریال از بدهی شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی ناشی از اصل، سود و جرایم تعهدات دریافت تسهیلات برای اجرای طرح‌ها و پروژه‌های سرمایه گذاری، به شرح جدول پیوست که تأیید شده به مهر دفتر هیئت دولت است، به بدهی دولت منتقل می‌شود.

۲- معادل مبلغ بدهی انتقال یافته، سرمایه دولت در شرکت یادشده افزایش می‌یابد. وزارت نیرو موظف است مراتب اجرای این بند را با ارایه تأییدیه سازمان حسابرسی، به وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام نماید.

۳- بدهی‌های انتقالی به دولت در وزارت امور اقتصادی و دارایی (اداره کل مدیریت بدهی ها و تعهدات عمومی دولت) به نمایندگی از دولت ثبت و صرفاً مبلغ سود آن، به نرخ مقرر در قراردادهای مربوط (نسبت به مبلغ اصل بدهی و بدون احتساب جریمه) به روزرسانی می‌شود.

۴- سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است اعتبار لازم برای تسویه بدهی‌های موضوع این تصویب نامه را در لوایح بودجه سنواتی پیش بینی و برای پرداخت در اختیار وزارت امور اقتصادی و دارایی قرار دهد.

۵- تسویه بدهی‌های موضوع این تصویب نامه با صدور اوراق تسویه خزانه مجاز است.

۶- تسویه جرایم انتقالی به حساب دولت در چارچوب اختیارات اشخاص طلبکار، مجاز است.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، این مصوبه را برای اجرا به وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت نیرو و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید