اقلام صادراتی در کمتر از یک ساعت از گمرک زنجان ترخیص می شود | اتاق خبر
کد خبر: 377521
تاریخ انتشار: 4 آبان 1395 - 00:56
مدیر کل گمرک استان زنجان:
مدیر کل گمرک استان زنجان گفت: بنا به آمار اخذ شده در گمرک زنجان، اقلام صادراتی در کمتر از یک ساعت ترخیص می شود.

اتاق خبر: مدیر کل گمرک استان زنجان افزود: صادرات استان زنجان تا ۲۵ مهرماه سالجاری در حدود ۹۱ میلیون دلار بوده که این اقلام شامل شمش روی، ترانسفورماتور، کابل برق، محصولات لبنی شرکت پگاه، شمش سرب و محصولات کشاورزی می شود.

وی افزود: کشورهای ترکیه، عراق، پاکستان، سوریه، امارات، هند، آفریقای جنوبی، چین، افغانستان و جمهوری کره مقاصد اصلی صادراتی استان زنجان است.

مدیر کل گمرک استان زنجان با اشاره به خدمات ارائه شده به صادر کنندگان تصریح کرد: ارزیابی در محل بارگیری، ایجاد سرویس ارزیابی مجزا برای صادرات، ارزیابی در ایام تعطیل و بعد از ساعات اداری به صورت ۲۴ ساعته و کاهش زمانه استرداد حقوق ورودی پرداخت شده برای مواد اولیه، جزو خدماتی است که به صادر کنندگان ارائه می شود.

برکابیان ادامه داد: اخذ مجوز ماده ۵۱ قانون امور گمرکی جهت صدور مجوز ورود موقت مواد اولیه برای واحدهای تولیدی، حمل یکسره کالا بدون نیاز به تخلیه، استقرار سیستم الکترونیکی اظهارنامه گمرکی و اظهار به صورت غیر حضوری نیز جزو دیگر خدمات ارائه شده توسط گمرک زنجان است.

مدیر کل گمرک استان زنجان میزان واردات استان را تا پایان مهر ماه ، ۱۴۸ میلیون دلار عنوان کرد و گفت: عمده کالای وارداتی استان شامل مواد اولیه واحدهای تولیدی، نایلون و پلی اتیلن، روغن ترانس، کوره القایی،کارتن و قوطی، کاغذ تی شو، تنظیم کننده ولتا‍ژ و ورق هسته است.

برکابیان افزود: در صورت پرداخت عوارض ورودی و موارد قانونی، ترخیص کالا روی کامیون انجام می شود و نیز واحدهای وارد کننده  جهت رفع مشکلات مالی خود  می توانند عوارض گمرکی را با حداکثر مدت زمان با ارائه  ضمانت نامه بانکی پرداخت نمایند.

وی خاطر نشان کرد: در سال ۹۳ گمرک زنجان در بین گمرکات درجه ۲ کشور مقام اول را کسب کرده و در ۳ سال اخیر به عنوان سازمان نمونه صادراتی استان معرفی شده است.

منبع: مهر

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید