اقتصاد آب، تابلوی ورود ممنوع خارجی‌ها | اتاق خبر
کد خبر: 377869
تاریخ انتشار: 5 آبان 1395 - 11:53
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا ضمن انتقاد از قیمت‌های فعلی آب و اقتصاد ناکارآمد این بازار گفت: وضعیت نامطلوب اقتصادی در حوزه آب موجب شده بسیاری از پروژه‌های نوسازی و باسازی و همچنین جذب سرمایه‌گذار با مشکل روبرو شود.

اتاق خبر: رحیم میدانی ، در خصوص آخرین وضعیت تغییر و تحولات قیمت آب اظهار کرد: در حال حاضر برنامه‌ای برای افزایش قیمت آب وجود ندارد و در برنامه ششم نیز همانند برنامه پنجم پیشنهاد شده که قیمت‌ها به هزینه تمام شده نزدیک‌تر شود.

وی با بیان این‌که با انجام این کار می‌توان خدمات بهتری را در حوزه آب ارائه کرد، تصریح کرد: بی‌شک انجام پروژه در حوزه آب نیازمند سرمایه‌گذاری سنگینی است؛ به‌طور مثال یک پروژه آبی حدود هزار میلیارد تومان نیاز به هزینه دارد.

به گفته معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا، با این اوصاف می‌توان گفت که درآمدهای فعلی آب تنها می‌تواند پاسخگوی کارهای روزمره باشد و در این شرایط نمی‌توان به فکر نوسازی، بازسازی و یا تعریف پروژه جدید بود.

میدانی با بیان این‌که در این شرایط تنها نقطه اتکای ما اعتبارات دولتی می‌شود، گفت: متاسفانه در شرایط فعلی دولت با محدودیت‌هایی روبه‌رو است که همین مساله باعث ایجاد ایده‌هایی همچون فاینانس، گرفتن وام از بانک جهانی و بانک توسعه اسلامی می‌شود.

وی ضمن انتقاد از وضعیت فعلی اقتصاد آب در ایران عنوان کرد: اگر اقتصاد آب بتواند روی پای خود بایستد در درازمدت مردم نیز متوجه منافع این مساله خواهند شد.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا اظهار کرد: شرایط فعلی به گونه‌ای است که این اقتصاد ناکارآمد آب مانع ورود سرمایه‌های بخش خصوصی شده است و علی‌رغم حضور صدها سرمایه‌گذار خارجی که مایل به سرمایه‌گذاری در صنعت آب ایران هستند باید گفت که نگرانی‌های بازگشت سرمایه مانع از انجام این کار می‌شود.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید